Rait Kondor • 19. oktoober 2018 kell 18:25

USA aktsiaturg alustab päeva tõusuga

USA aktsiaturul on täna laiapõhjaline tõus.  Foto: Foto: Reuters/Scanpix

USA aktsiaturul on laiapõhjaline tõus, kui tugevad ettevõtete majandustulemused aitasid vähendada muresid Euroopa majanduskasvu ja Saudi Araabia poliitilise pingete osas, mis olid eile aktsiaturud üle protsendi suurusesse langusse viinud, vahendab Reuters.

Täna üllatas turuosalisi positiivselt esmatarbekaupade tootja Procter & Gamble, mis teatas üllatavalt tugevast majandusaasta esimese kvartali käibenumbrist, mis viis aktsia 6,7% ülespoole, tõstes sellega ka üldist esmatarbekaupade sektori indeksit.

PayPali aktsia on täna kerkinud lausa 8,5%, kui makseteenuse pakkuja teatas üle ootuste kõrgest kasumist eelmises kvartalis, kuna sai endale juurde oodatust rohkem kliente ning maksete mahud tõusid.

„Turul on olnud makromajanduslikke muresid, kuid ettevõtete majandustulemused on sellel nädalal olnud suurimaks hooguandvaks teguriks ning tänane päev pole selles osas erand,“ ütles Reutersile Art Hogan, kes on New Yorgis asuva B. Riley FBR-i turgude peastrateeg.

Juhul kui aktsiaturg lõpetab täna positiivselt, lõpetaks see aktsiaturgude kolmenädalase langusperioodi.

Olulistest tõusjatest võib märkida Apple’i 1,7%-list tõusu, peale seda, kui hakkas vastu võtma oma uue iPhone XR-i eeltellimusi ning Wedbushi analüüsimaja andis aktsiale ostusoovituse.

FAANG grupi teised aktsia on ka tõusnud 1,2—2,4 protsenti.

Tugevaid tulemusi näidanud tõusjatest tõusis Schlumberger 4,4% võrra, kui firma kolmanda kvartali tulemused tõusid seoses kõrge nõudlusega naftaväljade teenustele.

Kokkuvõttes oodatakse S&P 500 indeksisse kuuluvate aktsiate puhul aasta lõikes 22%-list kasumite kasvu. Praeguseks on tulemused teatavaks teinud 69 firmat, millest 78% on teatanud analüütikute keskmisest ootusest parematest tulemustest.

Hetkel kuum