Lauri Teder • 28. november 2018 kell 20:51

Ford paigutab suuremate maasturite tootmiseks töötajaid ümber

Ford Explorer ja Lincoln Navigator  Foto: Scanpix / AP

USA suuruselt teine autotootja Ford Motor teatas kolmapäeval, et viib oma tehastes läbi töötajate vangerduse, pühendumaks senisest enam maasturite tootmisele.

Muudatused mõjutavad enam kui tuhandet inimest, kuid Fordi sõnul välditakse töötajate koondamist. 500 Louisville'i montaažitehase töötajat liigutatakse samas osariigis asuvasse Kentucky maasturitehasesse, kus valmistatakse tugevate müüginumbrite ja suurema kasumimarginaaliga linnamaastureid Ford Expedition ja Lincoln Navigator. Samasugune kolimine leiab aset ka Michigani osariigis, kus viiakse Flat Rocki montaažitehasest üle 500 töökohta Livonia käigukastitehasesse, kus valmistatakse osi F-150 ja Ranger seeria pikap-maasturitele. Lisaks jaotatakse 150 Flat Rocki töötajat ära muude tehaste vahel.

Vähendatava töötajaskonnaga vabrikutes toodetakse väiksemaid crossover-tüüp linnamaastureid Ford Escape ja Lincoln MKC ning Mustangi sportautosid.

Ameerika Ühendriikide autotootjad on keskendunud tänavu üha enam suuremate sõidukite valmistamisele, reageerides sellega selgelt ostjate eelistustele: Expeditioni müüginumbrid olid oktoobris 36% priskemad kui mullu, Navigatori omad aga lausa 80% suuremad kui aasta tagasi. Escape'e, MKC-sid ja Mustange soetati samas vastavalt 7%, 8,5% ja 6% vähem. Aasta alguses teatas Ford, et lõpetab sedaanide (v.a. sportmudelite) tootmise Põhja-Ameerikas.

Fordi aktsia kallines kolmapäeval 1,4%.

Hetkel kuum