Äripäev • 23 jaanuar 2019

airBaltic suurendab lennusagedust Tallinnast

Pildil airBalticu tegevjuht Martin Gauss.  Foto: Postimees/Scanpix

Läti lennufirma airBaltic teatas, et suurendab alanud aastast Tallinnast lennusagedust kuni 73%. Suvest alustab airBaltic nii Tallinnast kui ka Riiast uusi otselende.

See tähendab, et 2019. aastal teeb airBaltic Tallinnast igal nädalal kuni 104 otselendu 12 sihtkohta.

Martin Gauss, airBalticu juhatuse esimees: “Me jätkame oma Tallinna teenusemahtude kasvatamist. Sellel aastal lisame Eesti pealinna veel kolm uut otselendu ning suurendame iganädalaste lendude arvu teistesse Tallinnast väljuvatesse sihtkohtadesse.”

“Selleks, et teenindada kasvavat otselendude arvu, mis hakkavad lähtuma Tallinnast alates suvest 2019, paiknevad Eesti pealinnas juba kaks meie uut Airbus A220-300 lennukit,” lisas Martin Gauss.

2018. aastal lennutas airBaltic rohkem kui 440 000 Eesti reisijat. Aastaga on lennufirma suurendanud oma haaret Eestis 14% võrra.

Tallinnast pakub airBaltic otselende Amsterdami, Berliini, Londonisse, Oslosse, Pariisi, Stockholmi, Viini ning Vilniusesse, lisaks sellele ka ühenduslende läbi Riia. Juunis käivitab airBaltic uued otselennud Malagasse, Brüsselisse ning Kopenhaagenisse.

airBaltic lendab rohkem kui 70 sihtkohta Riiast, Tallinnast ja Vilniusest. Suveks 2019 käivitab airBaltic otselennud Riiast Dublinisse, Stuttgarti ja Lvivi.

Hetkel kuum