Mait Kraun • 30. jaanuar 2019 kell 10:38

Gundlach: ilmus kõige enam majanduslangusele viitav näitaja

Võlakirjakuningaks nimetatud Jeffrey Gundlach näeb ohumärki, mis viitab majanduslangusele.  Foto: Brendan McDermid, Reuters/Scanpix

DoubleLine Capitali asutaja ja miljardär Jeffrey Gundlach ütles, et on tekkinud veel üks põhjus, miks majanduse pärast pessimistlik olla, vahendab MarketWatch.

Wall Streeti niinimetatud võlakirjakuningas kirjutas teisipäeval Twitteris, et tarbijate tuleviku ootuste näitajad ning nende praegune vaade turgudele on "kõige enam majanduslangusele viitav signaal". Tema sõnul on see ajaloo üks halvim näitaja.

Gundlach ei täpsustanud, millisele raportile ta täpselt viitas, aga eile ilmnes, et tarbijate kindlustunne on langenud 18 kuu madalaima tasemeni. Suuresti oli see tingitud Ameerika Ühendriikide valitsusseisakust.

Tarbijate kindlustunde indeks langes jaanuaris 120,2ni, veel kuu varem oli see 126,6, teatas Conference Board teisipäeval.

Allpool olevalt Wall Street Journali graafikult on näha, kuidas tarbijate praegused ootused, üldine kindlustunne ning tulevikuootused erinevad.

Foto: Wall Street Journal
Hetkel kuum