Kaupleja Alex • 4. juuni 2018 kell 14:08

Kaupleja Alex: suur tänu, Pedro!

Petrobrasi tegevjuht Pedro Parente teatas reedel ametist lahkumisest.  Foto: Reuters

Ma ei lootnud, et mul õnnestub kiiresti ja kergelt Petrobrasi positsioon sulgeda - aga õnnestus ja seda tänu firma tegevjuhile Pedro Parentele. Suur tänu, Pedro!

Pärast suuri liikumisi võivad aktsiad jääda kõikuma kitsasse hinnavahemikku, mida nimetatakse konsolideerumiseks. Kui ma oleks oma keerulise Petrobrasi positsiooniga jäänud sinna konsolideerumise faasi pikalt, oleks see tähendanud, et positsiooni lahtihoidmiseks kulub kogu aeg raha.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Alexiga saab suhelda ka Facebooki ja Twitteri vahendusel.

Tegevjuht aitas välja

Reedel naeratas mulle aga õnn - aktsia hakkas ootamatult üles liikuma ja ma panin kiiresti kinni ühe oma pikkadest positsioonidest, 200 aktsia ulatuses. Seni kuni ma teise pika positsiooni juures nuputasin, nii 4-5 minuti pärast, hakkas hind aga järsult langema. Selgus et Petrobrasi tegevjuht Pedro Parente oli just teatanud oma ametist lahkumisest.

Loomulikult, kui niimoodi saabus hea võimalus oma lühike positsioon sulgeda, tuli seda samuti kasutada. Selleks ajaks oli aktsia kaotanud oma väärtusest juba 16%. Sain oma 500 lühikesest kasudega lahti ning siis jäi lahti veel vaid üks pikk positsioon 300 aktsia ulatuses. Sellega ei olnud pääsu: see tuli kahjumiga sulgeda.

Netflix on seni peatamatu - kahjuks

Reedel sulgus ka minu lühike Netflixi positsioon, sest 357 dollari tasemel läks käiku stop-loss order. Tegelikult oli see samuti hästi, sest aktsia hind käis ka üle 360 dollari, mis tähendanuks ilma stop-lossita mulle palju suuremat kahjumit. Polnud ilmselt veel õige aeg seda üles haibitud aktsiat lühikeseks müüa.

Minu teised positsioonid - Baidu, Cisco, Dermira ja Deutsche Telekom - on aga kasumis või hakkavad sinna kohe jõudma. Nüüd proovin olla vähem äkiline kasumlike positsioonide sulgemisel. Nagu ütlevad klassikud: sulge kahjumid, lase kasumeil joosta.

Igaks juhuks nihutasin Baidu positsioonil stop-loss orderit ülespoole, kõrgemale ostuhinnast. Nüüd on kõige halvem stsenaarium, mis juhtuda saab, hästi pisikese kasumi saamine. Aga kahjum mind enam ei ähvarda.

Ühtlasi mõtlesin, et see on hea koht õppida kasutama nn trailing stoppi. See on selline eriline stop-loss order, mis aktsia hinna kõrgemale liikumisega kaasa ronib, seega vabastades mind pidevalt stop-loss orderi nihutamise vaevast.

Hetkel kuum