Keskerakond, radikaalsemalt palun!

Villy Paimets, Villy Paimets 26. august 2011, 08:16

Keskerakond astus muutuste teele. Eilsed uudised kõnelesid, et Keskerakonna juhatus tegi vahetult enne laupäevast kongressi põhimõttelised muudatused erakonna põhikirjas, esitades valimistel kandideerijaile rahalise nõude ja tehes võimatuks igasuguse teisitimõtlemise.

Demokraatia hukk? Muudatuste järgi tuleb tulevikus riigikokku või Euroopa Parlamenti kandideerivatel keskerakondlastel sõlmida erakonnaga notariaalne leping valimiskampaania kulude hüvitamiseks valitava esinduskogu volituste ajaks.

Muutmisele läheb ka põhikirja punkt, mis puudutab parteirežiimile vastuhakkamist. Nimelt on kavas erakonna liige parteist välja arvata juhul, kui ta hääletab vastu riigikogu fraktsiooni otsustele või seisukohtadele või umbusaldab riigikogus või kohaliku omavalitsuse volikogus erakonna liiget.
Nagu arvata võiski, lõid kired lõkkele: põhikirja säärane muudatus tähendavat demokraatia hukku Keskerakonnas.

Omalt poolt soovitaksin Keskerakonnal siiski veelgi kaugemale minna ning pakun erakonnale välja järgmise väga lihtsa ja üliloogilise põhikirja:
1. Keskerakonna juhatuse, volikogu, peasekretäri, revisjonikomisjoni ja teiste juht- ja kontrollorganite koosseisu ning Keskerakonna programmi, eesmärgid, tegevusplaani ja muud tähtsad dokumendid nimetab erakonna esimees.
2. Keskerakonna esimehel on alati ja igas olukorras õigus.
3. Keskerakonna esimees on Edgar Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. August 2011, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing