Cameron meelitab Eesti ettevõtjaid

22. september 2011, 09:23

Briti valitsus on kindlalt nõuks võtnud, et Ühendkuningriigist peab saama parim paik, kus uut ettevõtet luua. Loe Briti peaminister David Cameroni pöördumist Eesti ettevõtjate poole.

Järgneb David Cameroni kolumn:

Järgmisel aastal, mil Londonis avatakse olümpia- ja paraolümpiamängud, jõuab planeedi kõige põnevam vaatemäng ühte maailma kõige dünaamilisemasse linna.

Olümpiamängude võõrustamine on suur au, ning olen väga uhke, et britid on täielikult valmis pakkuma suurepärast spordisuve. Samas on see erakordne võimalus kogu maailmale taaskord avastada enda jaoks kõike seda, mida Ühendkuningriigil on pakkuda.

Teile oleme me ehk kõige paremini tuntud oma losside ja katedraalidega ja meie ajaloopärandi kaudu; ning tõepoolest - nagu võisime ka kevadel veenduda vaadates Briti kuningliku pulma ülekannet - on traditsioonid Ühendkuningriigis endiselt au sees. Kuid see on vaid briti ühiskonna üks tahke. Täna oleme me kaasaegne ja uuenduslik riik, üks parimaid paiku maailmas, mida külastada, kus õppida, kuhu investeerida ja kus äritegevust edendada.

Seega tahaksin ma teha enamat, kui pelgalt kutsuda Eesti väljapaistvamaid sportlasi Londonisse järgmisel aastal. Ma soovin selle kutse esitada kogu Eestile tervikuna.

Parim paik ettevõtjale. Kui olete ettevõtja või investor, on see võimalus avastada uusi võimalusi riigis, mis Teid avasüli vastu võtab. Briti valitsus on kindlalt nõuks võtnud, et Ühendkuningriigist peab saama parim paik, kus uut ettevõtet luua. Me plaanime alandada ettevõtte maksukoormuse kõige madalale tasemele G7-s, oleme suurendanud maksusoodustusi idufirmadele ning kõrge kasvupotentsiaaliga ettevõtetele. Samuti oleme sisse viinud spetsiaalselt ettevõtjatele mõeldud viisa, et soodustada nende tulekut Ühendkuningriiki. Pole ka ime, et siin luuakse iga 100 sekundi järel uus ettevõte.

Ning meil on pakkuda midagi erilist Eesti ettevõtjatele nii enne kui ka pärast olümpiamänge. Briti ärisaatkond Londonis (The British Business Embassy in London) on Ühendkuningriigi rahvusvahelise äritegevuse keskuseks olümpiamänguda ajal. Selle kaudu on võimalik rahvusvahelistel firmadel õppida briti kogemusest, tutvuda meie pakutavate kaupade ja teenustega ning otsida koostöövõimalusi paljudes sektorites, mis varieeruvad inseneriteadustest, finants- ja muudest professionaalstest teenustest kuni loomemajanduseni. Juba praegu on välisfirmadel võimalus kohtuda ka virtuaalselt ning monitoorida võimalusi äritegevuseks nii olümpiamängude kui ka teiste suuremate globaalste spordisündmuste ajal veebipõhise Briti Äriklubi (the British Business Club: www.britishbusinessclub.org) kaudu. Klubiga liitumine on tasuta ja kõik ettevõtted on kutsutud selle liikmeks registreeruma, hoolimata nende tegelikust asukohariigist.

Tudengile. Kui olete tudeng, võimaldab 2012 aasta lähemalt tundma õppida riiki, kus asuvad neli maailma kümne parima ülikooli hulka kuuluvast õppeasutusest. Brittide saavutuste nimekirja võib arvata üle 80 Nobeli preemia laureaadi teaduse ja tehnika valdkonnas ning investeerides teadus-, uurimis- ja innovatsioonikeskustesse, soovime me näha seda näitajat ka kasvamas. Üks suurimaid briti ülikoolide trumpe on nende tihedad sidemed paljude suurte globaalsete brändidega farmaatsiatoodetest kuni masinaehituseni välja. Niisiis, kui otsite fantastilisi võimalusi õppimiseks ja edu saavutamiseks, siis kutsun üles tutvuma meie poolt pakutavate võimalustega.

Suurepärane riik. Kutsun üles kõiki, kes külastavad Ühendkuningriiki, vaatama meid uue pilguga. Oleme riik, kus suurepärased kodumaised bändid nagu Coldplay ja Radiohead astuvad üles sellistel tuntud festivalidel nagu Glastonbury. Oleme vaimustavalt ilusa looduse ning huvitava ajaloopärandiga maa, kus võite kõndida selliste suurkujude nagu Henry VIII ja Winston Churchilli radadel. Siin asuvad kolm maailma viiest kuulsaimast muuseumist, ning lisaks sellele on igas suuremas ja väiksemas linnas võimalus nautida eesrindlikku muusikat, teatrit ja kunsti. Kuid mis peamine - Ühendkuningriik on tolerantne, avatud ja sõbralik - riik, kus olete südamest teretulnud.

Britid on võibolla tuntud oma napisõnalisuse ja tagasihoidlikkuse poolest, kuid 2012. aastal on meil küllaga, mida tähistada, mille üle uhke olla ja millest teistele teada anda. See on suur hetk Ühendkuningriigi jaoks, ning me oleme pühendunud sellele, et kogu maailm võiks sellest osa saada.

Me ootame põnevusega peatseid kohtumisi Teiega!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2011, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing