Toidutootjate TOP: võitja omapärane ja põnev aasta

Lunden Foodi juhatuse liige Ülo Rekkaro.  Foto: Eiko Kink
Gerli Ramler • 1. september 2017 kell 8:00

Toidutootjate TOPi võitja, Soome kaubanduskettidele ja Läänemere reisilaevadele toodangut müüv Lunden Food OÜ peab möödunud aastat positiivseks nii tänu headele tulemustele kui ka uute klientide lisandumisele.

Ettevõtte eelmise majandusaasta käive oli 17,52 miljonit eurot ehk üle nelja miljoni euro rohkem kui 2015. aastal.

“Aasta oli positiivselt omapärane ja põnev valmistoidutootjatele. Järjest on lisandunud meie valikusse uued tooterühmad nagu etnilised toidud ja sushi, millel on nii Eestis kui ka Soomes õnnestunud kanda kinnitada,” rääkis Lunden Food OÜ juhatuse liige Ülo Rekkaro.

Ta lisas, et üle hakatakse saama ka arvamusest, et külmutatud asjad on tingimata halvad – on hakatud hoopis aru saama õigesti külmutatud toodete kasulikkusest.

Äripäeva TOPid on koostatud Äripäeva Infopanga andmete põhjal. TOPi saab osta ka eraldi andmefailina Äripäeva e-poest SIIT.

“Saime mais valmis uue tootmishoone, mis suurendas meie senist 3600 ruutmeetri suurust tootmispinda üle poole ehk lisandus 4000 ruutmeetrit pinda. See tähendab topeltkulusid, sest eks tootmine olegi programmeeritud tegema kulusid, mitte aga tulusid,” muigab Rekkaro.

Ettevõtted seati valdkonna pingeritta kuue näitaja põhjal: 2016. aasta müügitulu, müügitulu kasv võrreldes 2015. aastaga, 2016. aasta ärikasum, kasumi kasv võrreldes 2015. aastaga, rentaablus ja varade tootlikkus aastal 2016. Iga näitaja põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse, iga koht järjestuses andis kohale vastava arvu punkte. Kuue tabeli punktid liideti. Võitis vähim punkte kogunud ettevõte.

Hetkel kuum