11. juuni 1996 kell 22:00

Koonukad on tallinlased

Me kõik teame Tallinna ühistranspordiga seotud probleemi -- rahapuudust. Tore on, kuid kui vaadata, millise graafiku alusel ühistransport liigub, tuleb keelele küsimus: kas dispet?erid, kes peavad graafiku täitmist jälgima, pole mitte purjus?

Põnev on jälgida ka kemplemisi, mis käivad Tõnismäel oleva monumendi ümber. Linnavalitsus ütleb, et asi on poliitiline ning seega tuleb monumendi saatus otsustada valitsuse tasandil. Toompealt ütlevad needsamad koonderakonna kamraadid, et asi ei kuulu nende kompetentsi. Tahaks näha, mida teeks Moskva linnavalitsus, kui sakslased tahaks Moskvasse Punasele väljakule rajada ausamba, kus seisab Saksa armee sõdur kiivrikesega.

Ma ei hakkaks siin pikemalt peatuma kõikvõimalikel korteriafääridel ning Tallinna abilinnapea Tiit Järvel, kes pärast kihutamist Vabaduse väljakul, veidi aega tagasi napsitanult, põgenes politsei eest linnavalitsusse peitu sellise otsusekindlusega nagu sir Henry Baskerville Arthur Conan Doyle'i raamatus legendaarse koera eest.

Ka sellest lühidalt, et riigisekretär Uno Veering ja Tallinna abilinnapea Ago Naarits ei maksnud Narva maanteel oma endistes korterites korralikult üüri. Samas olevat Naaritsale üllatavalt sarnast inimest kohatud Monakos peetud motospordi tippüritusel.

Linnapea Jaak Tamm lõpetas linnapea toolist kinnihoidmiseks oma kuuluvuse koonderakonda. Kunagi tehti nalja ning öeldi -- see mees on oma koha küljes nii kinni, et lahkub ainult jalad ees.

Teades, et Tallinna juhib praegu koonderakond, oleks ammu soovinud erakonna esimehelt Tiit Vähilt probleemidele tähelepanu ning selgitusi. Minu pärast kasvõi Eesti «kollaseima ajalehe» Äripäeva veergudel.

Hetkel kuum