2. juuli 1996 kell 22:00

Paide piimakombinaadi aktsia jäi noteerijata

Paide piimakombinaadi aktsiat pole mõtet noteerida, kommenteeris Talinvesti aktsiadiiler Riho Talumaa noteerimise lõpetamise otsust. Talinvest oli Paide piimakombinaadi aktsia ainunoteerija. «Ettevõtte aktsiaga ei toimu normaalset kauplemist ning seda ei ole ka ette näha. Võimuvõitlus on aktiivne ja kaubeldakse ainult kontrollpakkidega,» lisas Talumaa. Talinvestile kuulub 6,5% Paide piimakombinaadi aktsiatest.

Paide piimakombinaadi finantsdirektori Jaan Madise sõnul Talinvesti otsus kombinaati ei mõjuta. «Vaatamata noteerija puudumisele toimuvad tehingud aktsiatega endiselt. Küll võib Talinvesti otsus avaldada mõju aktsia hinnale,» lisas Madis.

Talinvesti Varahalduse ASi tegevdirektori Sten Soosaare sõnul muutis piimakombinaat ise aktsiaga tehingute sõlmimise tülikaks. Aktsia on väärtpaberite keskdepositooriumis registreerimata ning aktsiaraamatusse muudatuste sisseviimiseks pidi vahendaja võtma investori käekõrvale ning sõitma Paidesse.

Aktsia väärtpaberite keskdepositooriumis registreerimise otsuse saab Jaan Madise sõnul langetada vaid kombinaadi nõukogu. «Sellekohane arutelu on nõukogus peetud, kuid konkreetse otsuseni pole jõutud. Küsimus peaks lahenema selle aasta jooksul,» lausus Madis.

Tulevikus loodab Paide piimakombinaat minna aktsiatega ka Tallinna väärtpaberibörsile.

Ettevõtte mullune müügikäive oli 268 mln, puhaskasum 2,4 mln krooni. Piimakombinaat prognoosib tänavuseks käibeks 280 mln ja puhaskasumiks 5 mln krooni.

Hetkel kuum