28. juuli 1996 kell 22:00

Tartu ehitusfirma kinnitab Valga linnas kanda

ASi Linnaehitus direktori Alar Kroodo sõnul alustavad nad ehitustöödega sel nädalal. Kroodo ütles, et ehituse esimene etapp -- staadionihoone karp -- saab valmis novembris.

«Finantsvõimalustest lähtuvalt anname valmis ehituse üle järgmise aasta teises kvartalis,» lisas ta.

Linnaehitus ja Valga linnavalitsus sõlmisid ehituslepingu 16. juulil, selle kohaselt tulevad staadionihoonesse du?i-, riietus- ja ametiruumid, saun, kohvik ning tribüünid.

Valga linnavalitsuse spordinõuniku Ormar Lutsbergi kinnitusel on staadionihoone ehituseks tänavu raha veel 2,1 miljonit krooni.

«Valga linn eraldas oma eelarvest miljon krooni, valitsuse reservfondist saime sama palju, lisaks laekus raha riigieelarvest,» loetles Lutsberg linna staadioni rekonstrueerimise finantseerimisallikaid.

AS Valga Ehitus on tänavu valmistanud juba staadioni välisvõrgud.

Staadionihoone ehituskonkursil konkureeris üle viie ehitusfirma, nende seas AS Koger & Sumberg ja AS Tevo. Ühtki Valga ehitusfirmat ei osalenud, ütles Lutsberg.

«Oli loomulik, et osaleme konkursil,» rääkis Kroodo. «Oleme Valgasse oma struktuuri loonud -- ehitame juba aasta haiglakorpust, mille maksumus ületab 20 miljonit krooni.»

Kui finantseerimisprobleemid on tuleva aasta alguseks murtud, kavatseb Valga linnavalitsus kuulutada välja konkursi staadioni rajakatte paigaldamiseks ja spordiväljaku ehitamiseks. Tõenäolised konkureerijad on sel võistlusel Saksa firma Polytan, Rootsi firma Nordic Sport ja Soome ettevõte Lemminkäinen.

Valga kesklinnas soodsas kohas asuvat kasutamiskõlbmatut staadioni valdab lepingu kohaselt praegu Eesti jalgpalliliit.

«Kardan, et see leping tuleb linnavalitsusel üle vaadata,» sõnas Lutsberg.

Hetkel kuum