1. august 1996 kell 22:00

Paldiski põhjasadam ootab oma terminaali

Paldiski põhjasadamat haldava ja täielikult linnavalitsusele kuuluva Paldiski Sadamate ASi direktor Heldur Suun ütles, et sadamasse planeeritud vedelkeemiaterminaali ehitusega pole veel algust tehtud. Tema sõnul on terminaali projekt veel tööjärgus. Miks kogu projekt seni veel ehitamiseni pole jõudnud, on Suuna sõnul raske öelda. Ka Paldiski abilinnapea Urmas Kert ei osanud kogu projekti käiku kommenteerida.

Suuna sõnul ei saa terminaali projekti vaadelda lahus raudteega seotud küsimustest. Vaatamata kõigele plaanitakse Suuna sõnul terminaali ehitusega veel käesoleval aastal algust teha ning terminaal järgmisel kevadel tööle saada.

Mõned kuud tagasi avaldas Paldiski linnapea Jaan Mölder lootust, et ehitustöödega õnnestub algust teha paari kuu jooksul. Lisaks ütles Mölder tookord, et eskiisprojekt on valmis ning projekt kooskõlastamisel keskkonnaministeeriumis. Kinnitamata andmetel põhineb projekt Soome kapitalil.

Tänaseks on valmis saanud viirhall, mis võimaldab Suuna sõnul põhjasadamal töötlema hakata importkaupu, mis vajavad laotingimustel hoidmist. Viirhalli ehitamine, mida finantseeris pangalaen, läks Suuna väitel maksma ligi 800 000 krooni ning töid teostas Pärnu firma Termiks.

Suuna väitel on tänaseks lõpetatud ka sadama laadimiskaiäärsed süvendustööd, mida tegi Saaremaa firma Moonsund Shipping. Kuna aga Paldiski Põhjasadamate ASil ei õnnestunud Hoiupangast saada nii palju krediiti, kui esialgu loodeti, tuli Suuna sõnul töid teha väiksemas mahus, kui esialgu plaaniti. Suun ütles, et tööd läksid maksma 270 000 krooni. Seoses süvendustööde teostamisega saab sadam Suuna sõnul vastu võtta laevu, mis võivad peale võtta vähemalt 3000 tonni.

Urmas Kert ütles, et linnavalitsus on tänaseks kaitseministeeriumile esitanud taotluse Paldiski põhjasadama saamiseks munitsipaalomandisse. Tema sõnul on veel vara valdav kaitseministeerium juba oma pooldava otsuse vastu võtnud ning praegu on asi läbivaatamisel rahandusministeeriumis. Lõpliku otsuse peaks Kerdi sõnul tegema rahandusministeerium ning valitsus. Kert ütles, et põhjasadam on linna perspektiivse tähtsusega objekt ning tihedalt seotud linna tehtavate investeeringutega.

Hetkel kuum