16. september 1996 kell 22:00

Satwol pole maksuameti ostetud autodega pistmist

Sõnumilehes eelmisel nädalal avaldatud artiklis väitis ajakirjanik Raivo Palmaru, et maksuametile suvel Hyundaisid müünud Satex-Auto aktsiaist kuulus 51% firmale International Commercial Service (ICSC), mis on omakorda 70% Satwo aktsiate omanik.

Satwo ühe omaniku Illimar Maasingu sõnul on Sõnumilehe andmed aegunud. ICSC on osalusest mõlemas firmas tema kinnitusel poolteist aastat tagasi loobunud.

ASi Krediidiinfo andmetel on ASi Satwo omanikud Merle Müller, Illimar Maasing ja Margo Lemetti. Maasingu sõnul on firma omanikud tegelikult seitse eraisikut ja kaks firmat: Foreksi Väärtpaberite AS ning üks välisfirma.

ASi Satex-Auto omanikud on Krediidiinfo andmetel ICSC ja Mega Auto. Illimar Maasingu andmetel kuuluvad Satex-Auto aktsiad alates eelmise aasta kevadest hoopis välisfirmale Wali Estate.

Eile arutas ringkonnakohtu halduskolleegium ASi Satwo apellatsioonkaebust halduskohtu otsuse peale, mis puudutas Satwole tehtud ettekirjutust käibemaksu tasumise osas 2,5 mln kroonises summas. Maksuametil on ettekirjutusi ka ICSC-le kokku ligi 50 mln krooni osas, kuid seda pole kohtusse antud.

«Ma ausalt öeldes ei teadnud, et Satwol on maksuprobleeme,» tunnistas maksuameti peadirektor Kalev Järvelill. «Riigihangete seaduse põhjal poleks see tohtinud meie otsust mõjutada.»

Järvelille sõnul poleks see olnud kooskõlas riigihangete seadusega, kui maksuamet oleks autoostutehingust loobumise ettekäändena toonud, et Satex-Auto aktsionäril on maksuametiga probleeme.

«Oleks Satwo ise teinud meile sama hea pakkumuse, ma ei näe põhjust, miks me ei oleks võinud sealt osta,» lisas Järvelill.

Maksuameti peadirektor sõnas, et ta ei julge Satwot maksupetturiks nimetada. «Enne, kui kohtuotsust pole, ei julge ma midagi öelda,» väitis Järvelill.

Ringkonnakohus teeb kohtuotsuse teatavaks neljapäeval.

Kevadel jättis halduskohus Satwo kaebuse maksuettekirjutuse tühistamiseks rahuldamata.

Hetkel kuum