18. september 1996 kell 22:00

Intress langeb veidi

Baasintressi alanemine, maksimaalse laenusumma suurenemine ja uute laenu- ning liisingutoodete lisandumine on kolm suundumust, mis iseloomustavad Eesti laenu- ja liisinguturu suvist perioodi. Krediidipank alandas intressimäära seniselt 18--25 protsendilt 16--22 protsendile, Hoiupanga väikelaenu baasintress on alates 1. oktoobrist 12% senise 16 protsendi asemel. Ühisliisingu ja Tallinna Panga Liisingu AS on samuti vähendanud intressimäära mõne protsendi võrra.

Mitmed pangad ja liisingufirmad on tõstnud laenu maksimaalset summat või on jätnud selle hoopis määratlemata ning on sõltuvuses asutuse käibest, tagatistest, omavahendite hõlmamisest jmt.

Uute toodetena on turule tulnud tarbijafaktooring, mis on mõeldud peamiselt jaekaubandussektoris tegutsevate müüjate debitoorse võlgnevuse finantseerimiseks (Ühispank, Ühisliising), eluasemelaen noorele õpetajale (Ühispank) ning laen reisi- ja ravikulude finantseerimiseks (Ühispank). Eesti Päevalehe andmetel katsetavad mitmed firmad ka kogu reisipaketi liisimisvõimalusega.

EVEA pank katkestas laenuandmise eraisikutele.

Hetkel kuum