24. september 1996 kell 22:00

BBC kavatseb järgmisest kevadest pakkuda arvutikasutajatele Interneti-teenust. Suurbritannia suurim ringhäälingufirma teatas, et temast saab tugev jõud multimeedias, esitades üleskutse sellistele online-firmadele nagu CompuServe. «Meie eesmärk on olla jätkuvalt kvaliteedi proovikivi uues globaalses multimeediakeskkonnas,» ütles BBCi peadirektor Bob Phillis. BBC Worldwide on sõlminud koostöölepingu Suurbritannia arvutifirmaga ICL PLC Interneti-teenuse pakkumiseks. BBC ei paigalda projekti rahalisi vahendeid, kuid annab firma käsutusse oma uudistematerjalid. ICL kannab kõik uue ettevõtmisega seotud kulud. Uus toode hakkab kandma BBC kaubamärki. AP-BNS

Vägikaikavedu Netscape Communications Corp'i ja Microsoft Corp'i vahel on kiirelt arenenud võitluseks Interneti pärast ning eksperdid Silicon Valleyst Wall Streetini ei suuda otsustada, kumb peale jääb.

Microsofti peetakse arvutitööstuses domineeriva Windows-operatsioonisüsteem pärast türanniks. Kuigi Microsoft jääb praegu World Wide Web'is Netscape'ile veel alla, läks augustis suur hulk ameeriklasi üle Microsofti Internet Explorer'ile, kahekordistades turuosa 8 protsendini, mis on siiski kaugelt väiksem kui Netscape'i 83%. Samas toodab Microsoft operatsioonisüsteeme, mida kasutab üle 80% maailma personaalarvutitest.

Kahe kompanii konkurents on vallandanud vaidluse ka Wall Streetil, kusjuures põhiküsimus on, kas Netscape suudab seista vastu Microsofti survele. Möödunud nädala kolmapäeval, pärast seda kui Merrill Lynchi analüütik Bruce Smith alandas Netscape'i «ostureitingu» «neutraalseks», hoiatades, et Netscape'i eelisolukord Internetis on kiiresti kadumas, kukkus Netscape'i aktsiate kurss 3,38 dollari võrra, 42,63 dollarini.

Pärast seda kui Hambrecht & Quisti analüütik Daniel Rimer tõstis oma «ostureitingu» «tugevaks ostureitinguks», öeldes, et Netscape on pealetungil korporatsioonide sisevõrkude turul, kerkis Netscape'i aktsia 45,50 dollarini .

Sisevõrgud kasutavad Interneti tehnoloogiat ja analüütikute hinnangul kulutatakse just selles sektoris lähitulevikus kõige rohkem dollareid. Möödunud reedel kerkis Netscape'i aktsia veel 5,375 dollari võrra, 50,875 dollarini. Microsoft lõpetas päeva 62,5 USA sendi suuruse langusega 137,125 dollarini. Reuter-BNS

Hetkel kuum