29. september 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Leedu valitsus otsustas Ignalina tuumaelektrijaama moderniseerimiseks eraldada kahe USA panga 10 miljoni dollari suuruse laenu.

Ignalina jaama juhid kavatsevad selle raha eest osta uued arvutisüsteemid USA firmadelt DEC ja CPI. USA firma SAIC paigaldab süsteemi Ignalina jaama esimesse energiaplokki. Paigaldamine kestab kolm aastat, ilma et ploki töö katkeks. ELTA-ETA

SRÜ riikide hulgas on Venemaal hetkel kõige suurem sissetulek inimese kohta aastas. Maailmapanga andmetel on aastane sissetulek inimese kohta Venemaal 2230 USA dollarit, mis on umbes samal tasemel nagu Peruus, Kolumbias ja Tuneesias.

Valgevenes on aastane sissetulek inimese kohta 2110 ja Ukrainas 1630 dollarit. SRÜ riikide madalaim näitaja on Tadzhikistanis, kus aastane sissetulek on 370 dollarit, mis on samal tasemel Zambia, Benini ja Ekvatoriaal-Guineaga.

Veidi parem on olukord Gruusias (440 dollarit), Aserbaidzhaanis (480 dollarit) ja Armeenias (570 dollarit inimese kohta), mis on samal tasemel Egiptuse, India ja Hiinaga. RIA NOVOSTI-ETA

Pariisi raudteelased korraldasid reedel ühepäevase hoiatusstreigi ja Marseille' raudteetöötajad peatasid rongiliikluse kogu linnas. Pariisi allmaaraudtee töötas reedel vaid 80protsendilise võimsusega ning bussidest sõitis 90%.

Töölised protestivad valitsuse kokkuhoiuplaani vastu, mis näeb ette transporditöötajate arvu vähendamist. AP-BNS

Dubai Emiraat on huvitatud Leedu naftafirmasse Mazheikiu Nafta investeerimisest ja Dubai nafta Leedus töötlemisest.

Dubai valitsusdelegatsioon uurib Leetu investeerimise, turismi ja kaubanduse arendamise võimalusi. ELTA-ETA

Venemaa julgeolekunõukogu sekretäri Aleksandr Lebedi meeskonna juhtiv majandusteadlane ütles, et tööstustoodangu langus kujutab endast suurimat ohtu Venemaa kui riigi ellujäämisele ning kutsus üles radikaalsele kursimuutusele.

Mõjuvõimsa julgeolekunõukogu majandusosakonda juhtiv Sergei Glazjev ütles, et suurim oht rahvuslikule julgeolekule peitub jätkuvas majandusseisakus. Tema sõnul on kolmandik Venemaa suurtest tööstusettevõtetest pankrotis ning teine kolmandik pankroti äärel. Valitsus peaks majanduskollapsi vältimiseks kärpima intressimäärasid.

Glazjev ütles, et Venemaa 1997. a eelarveprojekt, mille eesmärk on hoida inflatsioon kontrolli all, raskendab majanduslikku olukorda ning tekitab sotsiaalseid pingeid.

Glazjev esitas ühtlasi ettepaneku viia ellu fiskaalreform investeeringute stimuleerimiseks ning luua arengupangad, mis suunaksid raha tööstusse, nii nagu see toimub näiteks Jaapanis. REUTER-BNS

Lennudispetsherite ametiühingu 4tunniline streik paiskas reedel segi Itaalia lennuliikluse, rahvuslik lennukompanii Alitalia teatas, et tema tegevus oli tõsiselt häiritud. Lennudispetsherite streik sattus samale päevale streigiga, mille korraldasid ametiühingud, mis nõuavad kõrgemat palka Itaalia metallitöölistele ja masinaehitajatele. Ka see streik mõjutas lennuliiklust, kuna hooldusinsenerid ja tehnikud streikisid kõikides Itaalia lennujaamades. REUTER-ETA

Primorje krai energeetikutele hakati välja maksma riigi poolt võlgu olevat palka ja energeetikute streik on peatatud, ütlesid krai võimud.

Reede hommikul saabus Primorje krai föderaaleelarve valitsuse arvele 180 miljardit rubla krai energeetikute palkade maksmiseks.

Primorje krai energiakriisi peapõhjus oli elektritariifide kunstliku madalal hoidmise poliitika. Populism ja kunstlik hindade alandamine põhjustasid Dalenergole triljoni rubla suuruse kahjumi. RIA NOVOSTI-ETA

Hetkel kuum