17. juuli 1997 kell 22:00

Tartu reklaamibürood poole väiksemad

Tartu ettevõtted on väga tootmiskesksed ja nad ei näe reklaamimise vajadust, ütles ASi Intermaag projektijuht Kaido Tamm. «Raha liigub enamasti Tallinnas ja seal teatakse reklaamiturust rohkem,» kinnitas ta. AS Intermaag kuulub haldusfirmasse OÜ Age Com ja 80 protsenti klientidest tegutseb Tallinnas.

Reklaamkampaaniaid vajab ligi 20 Tartus ja selle lähistel tegutsevat ettevõtet, nentis ASi Rumor Tartu büroo juhataja Peeter Pruul. Enamik ostab reklaamiteenust Tallinnas agentuuridelt.

Tartu reklaamiturg on arenev, kuid mitte nii jõudsalt kui Tallinnas, märkis ASi Pindi Press ideejuht Erki Rammo. Pindi Pressi kaubamärk Pindi Reklaamigrupp tegutseb aasta algusest Tartus, lähiajal avatakse büroo Tallinnas. ASi Rumor büroo Rumor Reklaamikeskus tegutseb Tallinnas möödunud aastast.

Erki Rammo pakkus, et kohalikud reklaamiandjad ei usalda Tartu reklaamibüroosid, sest igaüks tunneb igaühte. Tema sõnul on levinud arvamus, et Tallinnas tehakse imeasju.

Peeter Pruul ütles, et suured kliendid ootavad reklaamiagentuurilt seotust rahvusvahelise reklaamiketiga. Tartu büroode käibed on pisikesed ja ketisuhete loomiseks ei olda valmis. Pruul sõnas, et Tartus on palju trükiste kujundamisega tegelevaid reklaamfirmasid, kuid kampaaniate koostamiseks ja korraldamiseks ei olda valmis.

ASi R.P. Ruudus juhatuse esimees Allan Räim ütles, et Tartus on raske areneda täisteenusagentuuriks, sest raske on leida häid töötajaid. Ta ütles, et büroo kasvab, kuid Tallinna esindust lähiajal ei avata. «Tallinnas on tegijaid palju, pigem hakkavad need Tartu poole tulema. Peame siin tugevad olema, et neile vastu seista,» selgitas ta ja lisas, et Tartus on suudetud seni reklaamiteenuste hinda hoida kolmandiku madalamal kui Tallinnas. Kuid ostjale on olulisem kvaliteedi ja hinna suhe.

Hetkel kuum