13. jaanuar 1998 kell 22:00

Turukaupmeestele jääb veel hingetõmbeaega

Valitsuse pressinõuniku Daniel Vaariku sõnul tekkis eile ministrite seas eriarvamus müüdava kauba kontrolli puudutavas osas.

Kolme nädala pärast taas valitsuses kinnitamisele mineva eeskirja kohaselt ei tohi turgudel enam müüa tubakat ja tubakatooteid, kassette, arvutiprogramme andmekandjatel, tööstuskaupu, komisjonimüüki võetud kaupu, kodus valmistatud liha, kala- ja piimatooteid, veterinaarinspektsioonis registreerimata toiduaineid, pardi- ja hanemune.

Turukaubandust reguleeriva eeskirja ette valmistanud majandusministeeriumi siseturu osakonna juhataja Tiit Maidre sõnul ei taha keegi tänavakaubandust ära keelata, kuid turukaupa tuleb kontrollima hakata. «Soovime legaalseid kaupmehi, kes vastutavad müüdava kauba eest ja turukaubandusele ei saa erandit teha,» ütles Maidre.

Tallinna Retke turu omaniku Vello Priskuse sõnul ei saa keelustamisega korda majja. Helikassette müüakse kindlasti edasi, kinnitas ta. Samas ei pooldanud Priskus tubaka- ja tubakatoodete müügi keelustamist. Neid müüakse tänaval igas putkas ja letil ikka edasi, rääkis ta.

Turule peaks jääma ka komisjonikaup, sest kõik ei jõua Stockmannist endale riideid selga osta, lausus Priskus.

Kadaka turgu haldava ASi Combinent juhi Aivar Leinemanni sõnul on ta arvestanud asjaoluga, et ükskord võetakse eeskiri ikkagi vastu. «Jätkame oma tegevust tulevikus kaubanduskeskusena, kuid mingil määral säilitame turuosa,» ütles Leinemann.

Jaama turu direktori Riho Nooki sõnul ei muutu eeskirja vastuvõtmisega midagi. Kitsendustest oli juba ammu juttu ja jäime äraootavale seisukohale, ütles ta. «Äriregistris oleme kirjas Jaama turuna, kuid edaspidi soovime edasi tegutseda kaubanduskeskusena,» ütles Nook. Ta lisas, et seadus on üks asi, tegelik elu midagi muud.

ASi Keskturg direktori Margus Kuustiku kinnitusel keskturg ennast kaubanduskeskuseks ümber ei registreeri. Kuustik lubas ehitada turu territooriumile korraliku poe, kus müüakse edaspidigi alkoholi ja tubakatooteid.

Hetkel kuum