Ühispank läheb Helsingisse

20. jaanuar 1998, 00:00

Panga marketingidirektor Jürgen Lamp ütles, et filiaali avamisel tahetakse järgida Merita panga Tallinna kontori eeskuju ja mitte tõtata turgu vallutama, vaid pakkuda Soomega arveldavatele Eesti ettevõtetele oma teenuseid.

Lambi sõnul on esimene kiri Soome Pangale filiaali avamise taotlusega esitatud. «Soome pangad ei ole tugevad, mistõttu meil on sealsel turul potentsiaali. Kui saame Soomes ühe protsendi klientidest, on see hea saavutus. Me ei tee mitte Soome, vaid ELi kontorit,» lisas ta.

Püüame alustada võimalikult väikeste kulutustega ja investeeringute maht ei tohiks ületada miljoni krooni piiri, ütles Lamp. Suurimad kulutused on tema sõnutsi seotud töötajatega, kes loodetakse leida Soomest. Tõenäoliselt kasutab Ühispank oma Soome filiaali töötajate motiveerimiseks aktsiaoptsiooni.

Lamp lausus, et pangapoolseid filiaali avamisega seotud kulutusi vähendab Ühispanga sidusettevõtte Hansatee valmisolek olla abiks ruumidega. Samuti peaks Hansatee andma alguses suure osa filiaali läbivatest tehingutest.

Lamp eitas, et filiaali avamise idee võiks pärineda Hansateelt. «Mõte tuli pangast,» kinnitas ta

Lambi ütlusel tahab Ühispank hakata pakkuma klassikalisi pangateenuseid ja teenida deposiitidelt, mitte niivõrd laenutegevuselt.

Merita panga Tallinna kontori juhatuse liige Juhani Seilenthal lausus, et Ühispangal oleks laenutegevusega Soomes raske tegeleda, sest Soome ettevõtted saavad krediite soodsamalt kui Ühispank ise.

Eesti Panga infoosakonna asejuhataja Kaja Kell kinnitas, et Eesti keskpangale ei ole veel esitatud ühtegi ametlikku taotlust. Kui aga kõik vajalikud nõuded on täidetud, ei tee me ühegi panga arengukavadele omapoolseid takistusi, lisas ta.

«See on üks suhteliselt mõttetu tegevus,» kommenteeris Ühispanga Soome-kava Hansapanga intressitoodete ja finantsriskide osakonna juhataja Erkki Raasuke.

Peamiseks puuduseks nimetas ta klientide puudust. Raasukese sõnul on vähetõenäoline, et ükski soomlane oma raha Eesti panga kontorisse üle kandiks ja samuti ei tohiks alahinnata Soome bürokraatiat. Raasuke lausus, et Hansapangal Soome mineku plaane ei ole.

Helsingis tütarfirmat omava Tallinna Kaubamaja finantsdirektor Urmo Vallner ütles, et kaubamaja ei välista ettevõtte kontode ümbertõstmist Merita pangast Ühispanka, kui see osutub kasulikuks. Praegust infot hindas ta liiga väheseks.

Ühispanga Peterburi tütarpanga avamine, mis esmakava kohaselt oli plaanitud selle aasta algusesse, lükkub Jürgen Lambi sõnul mõni kuu edasi ja enne märtsi avamispidu ei tule.

Lamp selgitas, et viivitus on tingitud sügisesest finantskriisist Eesti pangandusturul.

Ühispank teenis aktsialangusest tingituna möödunud aastal kasumit 90 miljonit krooni vähem, kui hilissuvel prognoosis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing