5. veebruar 1998 kell 22:00

Valvekoondise eest kuni 45 mln

Erastamisagentuuri nõukogu valib kaheksast Valvekoondise ostupakkumusest parima välja 25. veebruari istungil.

Erastamisagentuuri pressiesindaja Erkki Erilaid ütles, et praegu peab agentuur kõigi kaheksa pakkujaga eelläbirääkimisi ja seetõttu ei ole veel võimalik prognoosida, milliseks kujuneb ostuhind.

«Valvekoondise erastamise puhul moodustab hind 90 protsenti otsusest,» sõnas Erilaid. «Muid tingimusi ei saa eriti ollagi, sest müüakse ju põhiliselt klientuuri ja turuosa.»

Täiendavaid pakkumusi saavad kaheksa väljavalitut teha 17. veebruari kella 14-ni.

Valvekoondise erastamisele lähedal seisva allika andmetel on pakkumuste taga turvafirmadest ESS, ESC, Akropol-A, Claudia ja Scorpion. Konkurentsis on ka Epeksi ja Hansateega seotud investeerimisettevõtted ning Tartu ärimehe Neinar Seli perefirma.

Allika sõnul pole välistatud, et läbirääkimiste käigus võivad mõned osalejad omavahel kokku leppida. Erilaid kinnitas eile, et vähemalt seni pole ükski kaheksast kandidaadist oma loobumisest teatanud.

Mõnedel andmetel ei ole kuigi tõenäoline, et majandusminister Jaak Leimanni juhitav erastamisagentuuri nõukogu kuulutab võitjaks ESS Grupi, sest selle tulemusel tekiks turul monopoli tunnustega ettevõte. Samas väitis ESSi nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa eile, et hindab oma firma võimalusi endiselt suureks, sest nende eelis on suured kogemused turvaturul.

Tambet Mägi Epeksile kuuluvast ASist AMG Investeeringud ütles, et kahtlemata soovitakse osta eeskätt turuosa, kuid Valvekoondise-sugune turvafirma peaks tema sõnul olema ka igati soodne investeerimisobjekt. «Meie arvestused näitavad, et seda firmat saab vägagi kasumlikult tööle panna,» märkis Mägi.

Valvekoondisel on 23 häirekeskust üle Eesti, ettevõttel on kokku 10 000 klienti.

Valvekoondise möödunud aasta käive oli 96,3 miljonit krooni, kasum 1,6 miljonit.

Hetkel kuum