Lühiuudised

16. märts 1998, 00:00

Reitinguagentuur Moody's andis Tallinna linna 1996. aasta 480 miljoni kroonisele võlakirjaemissioonile reitingu Baa1, mis on sisuliselt linna krediidireiting.

Tallinnale antud reiting Baa1 näitab, et linna finantsid on hästi juhitud ja võlataseme suurt tõusu pole lähiaastatel oodata, sõnas Moody'se piirkondlike valitsuste tegevdirektor Samuel Theodore.

Tallinnale antud reiting on ühe astme võrra madalam kui Prahal, kuid see asetab Tallinna Ida-Euroopa pealinnade seas teisele kohale. Riia sai eelmisel aastal reitinguagentuurilt Standard & Poor's pikaajaliste lati- ja valuutalaenude reitingu BBB-, mis on võrreldes Tallinna reitinguga kahe astme võrra madalam. BNS

Riigikontroll peab maksuameti tegevust enda kontrollimisel ebaseaduslikuks ja palub rahandusministril teenistusliku järelevalve korras maskuameti tegevust kontrollida.

Maksuamet avastas riigikontrolli revideerides, et asutus on eelmisel aastal jätnud riigile maksmata 33 000 krooni ulatuses makse, kirjutas reedel Eesti Päevaleht.

Riigikontrolöri asetäitja Rein Söörd teatas, et ei pea võimalikuks vastata süüdistustele maksuvõla kohta, sest on palunud rahandusministril kontrollida maksuameti peadirektori tegevuse seaduslikkust. BNS

Viiest kombinaadist koosnev piimanduskontsern Ühinenud Meiereid on Euroopa Liidu ekspordiloa tagasitaotlemiseks valmis juunis.

Ühinenud Meiereide ettevõtetest on kõigepealt Euroopa Liidu komisjoni kontrolliks valmis Paide ja Põlva kombinaat, ütles Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe. BNS

Tallinna väärtpaberibörs tahab kehtestada börsil kauplevatele maaklerifirmadele ettevõttesisesed info liikumise reeglid, et vähendada siseringi info kasutamise võimalust tehingutes.

Mitu börsiliiget tegeleb praegu ühel ajal nii ettevõtete konsulteerimise ja investeerimispangandusega kui ka väärtpaberivahendusega.

Börs kavatseb börsiliikmetele seada sisemise korra, mis piirab konfidentsiaalse info liikumist ettevõtte väärtpaberivahendajate ja teiste osakondade vahel, ütles börsi juhatuse esimees Helo Meigas. BNS

AS E-Betoonelement avab täna Tamsalus uue ehitusmaterjalide tehase, mis hakkab tootma kaasaegselt eelpingestatud raudbetoonist ehituselemente.

Taoline tehnoloogia võetakse Eestis ehitusmaterjalide masstootmisel kasutusele esmakordselt, ütles E-Betoonelemendi direktor Jaan Valbet.

Tehase ehitus ja seadmed maksid üle 23 miljoni krooni. Tehase võimsuseks on planeeritud ligi 110 000 m² laepaneele ja 10 000 m³ karkassielemente aastas. BNS

Venemaa valuuta- ja ekspordikontroll nõuab Forekspangalt 206,7 miljoni USA dollari ehk üle kolme miljardi krooni kandmist Venemaa riigituludesse.

Valuuta- ja ekspordikontroll leiab, et Forekspank on konverteerimistehingute sooritamisel rikkunud korrespondentkonto kasutamise eeskirju.

Forekspanga finantsdirektor Raivo Erik kinnitas, et nõue on alusetu ja pank kavatseb selle kohtulikult vaidlustada. Tema sõnul on Forekspank järginud korrespondentkonto kaudu valuutaoperatsioonide teostamisel Venemaa seadusi.

Vene ekspordikontroll on süüdistanud ka teisi Balti pankasid valuutatehingute eeskirjade rikkumises. Veebruari lõpus saavutas Krediidipank nende vastu esitatud nõuete suhtes võidu. BNS

ASi Silmet Grupp juhatuse esimees Neeme Jõgi avalikustab Sillamäele rajatava naftatöötlemistehase partnerite, kahe Vene naftakontserni nime märtsi lõpus pärast lepingule allakirjutamist.

Küsimusele, kas Silmet Grupi partnerid on ka varem Eestiga seotud olnud, vastas Jõgi, et suhteid Eestiga on peaaegu igal Vene naftatootjal. Jõgi ei kinnitanud ega lükanud ümber võimalikku koostööd Lukoiliga.

Silmet Grupp kavatseb ehitada kolme aasta jooksul koostöös kahe Venemaa naftakontserniga Sillamäe sadamasse naftatöötlemistehase, mille tootmisvõimsus oleks kuni 2 miljonit tonni naftasaadusi aastas. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing