29. aprill 1998 kell 22:00

Pealinlasele avaneb mitmeid võimalusi tänase volbriõhtu sisustamiseks. Muusikahuvilistel tasub suunduda Estonia kontserdisaali, kus kell 19 algaval kontserdil kõlab Rein Rannapi «Volbriöö mosaiik» ja Urmas Sisaski «Volbriöö rituaal». Kaastegevad on Kärt Johanson, tantsutrupp Fine 5, Peeter Vähi ja Siiri Sisask.

Kergemat meelelahutust pakutakse nii Lohusalu sadama avapidustustel (kell 20.30) kui Tallinna lauluväljakul (kell 21). Lohusalus algab suvine sari «Laupäevaõhtu Lohusalus», kus esineb Rock Hotell ja õhtut juhib Lembit Sibul. Lauluväljakul saate nautida ilutulestikku.

Unustatud pole ka teatrisõpru. Draamateatri suures saalis etendub täna kell 19 Priit Pedajase lavastatud «Peiarite õhtunäitus». Linnateater ootab külalisi kella 18ks. Etendus jääb üllatuseks.

Kuigi te ei pruugi olla kuulnud ühtegi kõigi aegade menukaima tütarlastebändi Spice Girls'i lugu, pole ansambli nimi teile ometi võõras. Nüüd seiklevad nad inglise lavastaja Bob Spiersi 1,5tunnises filmis. Tegevus toimub viie päeva jooksul, mil tütarlastel tuleb ületada hulk takistusi, et nende kontsert auväärses Royal Albert Hallis toimuks.

Peale Spice Girls'i liikmete teevad filmis kaasa Richard E. Grant, Claire Rushbrook, Alan Cumming, Roger Moore ja muusikuna tuntud Meat Loaf.

Kasutage võimalust nautida tuntud fotograafi Peeter-Maria Lauritsa kauneid fotoinstallatsioone, mida ühendab teema -- Eestimaa taevas erinevates seisundites, nii tähistaevana kui pilvise ja pilvitu taevalaotusena. Kunstiteosed loovad vaatajas üllatuslikult erinevaid emotsioone. Vaal-galeriis on väljapanek avatud vaid 2. maini.

Ajaloo- ja tehnikahuvilistel tasub kindlasti külastada Eesti ja Soome aurik-jäämurdjaid Suur Tõll ja Tarmo, mis saabusid just Helsingist Tallinna. Ärge unustage kaasa võtmast lapsi! Sissepääs on D-terminaali poolt.

Helsingis külastas kahte sajandi alguse laeva ligi 10 000 huvilist, teatab Soome teadeteagentuur STT ETA vahendusel. Suur Tõll on ehitatud 1914. aastal Saksamaal ja on suurim läbi kahe maailmasõja säilinud jäämurdja maailmas. Just 90. sünnipäeva pidanud Tarmo on aga ehitatud Inglismaal ning on vanim aurujõul töötav jäälõhkuja maailmas.

Hetkel kuum