17. mai 1998 kell 22:00

Klementi suuraktsionäri esindab Forekspank

«Kes on Komek Investmentsi omanikud, ma kahjuks öelda ei saa,» lausus Elmo Puidet enne Klementi aktsionäride üldkoosolekut. Komek Investmentsile kuulub 28% Klementi aktsiatest.

Väidetavalt on Komek Investmentsi taga AS AMG Investeeringud, keda aasta alguses seostati turu mõjutamisega seoses spekulatsioonidega kahe Eesti suurima rõivatootja Klementi ja ASi Baltika ühinemise üle. AMG Investeeringute juhataja Tambet Mägi ütles, et see on vale, mida peavad tõestama inimesed, kes nii väidavad.

«Ma ei saa ka seda öelda,» vastas Elmo Puidet küsimusele, kas Komek Investmentsi seostamisel AMG Investeeringute või Tambet Mägiga on alust. Mägi kinnitati reedel Klementi uude nõukogusse koos Puideti ja rõivatööstusettevõtte nõukogu esimehe Ardo Kamratoviga.

Klementi nõukogu liikme kohalt lahkus endine Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg, kes müüs oma osaluse ettevõttes.

Elmo Puidet ütles, et otsus Klementi nõukogus osaleda on seotud Komek Investmentsi huvide esindamisega. «Aga siin on ka panga huvi,» lisas ta. «Meie arvates on Klementit võimalik viia turuliidrile Baltikale järele.»

Klementi aktsionärid kinnitasid üldkoosolekul ettevõtte eelmise aasta aruande, mille kohaselt oli firma eelmise aasta puhaskasum 5,3 miljonit krooni. Aktsionärid otsustasid kasumi jaotamata jätta ja loobusid dividendidest.

Ardo Kamratov põhjendas dividendidest loobumise ettepanekut vajadusega osta suvel tootmiseks vajalikke materjale, milleks ettevõte vajab vaba raha. «Niigi on võetud suures ulatuses pangalaene, pole mõtet raha sisse laenata, et see omanikele dividendidena välja laenata,» lausus Kamratov.

Klementi eelmise aasta netokäive oli 98,3 miljonit krooni. 1996. aastal oli Klementi käive 86,4 miljonit krooni ja puhaskasum 4,3 miljonit krooni. Ettevõtte aktsiakapital on 24,25 miljonit krooni ja omakapital 35,9 miljonit krooni.

Klementi suurim aktsionär on Komek Investments. Tambet Mägi kinnitusel on tema Klementi suuruselt teine aktsionär.

Hetkel kuum