24. mai 1998 kell 22:00

Jaapani Pank võib taas sekkuda

Saksa mark tegi neljapäeva õhtul tugeva tõusu nii dollari kui ka Jaapani jeeni suhtes. Dollari-marga kurss langes 1,7530 DEMini (14,024 kroonini), mis on marga nelja kuu kõrgeim kurss. Jeeni suhtes tõusis DEM viimase viie aasta kõrgeimale tasemele.

Dollar jäi eile jeeni suhtes kahe tule vahele. Ühelt poolt kummitas interventsiooni, teisalt jälle intressimäära alandamise oht.

Reedel oli valuutaturgudel kauplemine hõre ning kauplejad olid jeeni suhtes väga ettevaatlikud. Närvilisuse üheks põhjuseks oli ka USA rahandusministriRobert Rubini ja tema Jaapani kolleegi Hikaru Matsunaga kohtumine enne Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna majanduskoostöö organisatsiooni (APEC) nädalavahetusel toimuvat kohtumist. Juba neljapäeval oli õli tulle valanud saareriigi peaminister Ryotaru Hashimoto, kelle sõnul konsulteerib Jaapan teiste juhtivate tööstusriikidega interventsiooni aja ja meetodi suhtes, juhuks kui selline vajadus tekib. Analüütikute sõnul avaldatakse pärast kohtumist tõenäoliselt jeenile suulist toetust.

Ettevaatlik oldi ka dollari suhtes. Maaklerite arvates on oht, et kahel suuremal valuutaturul toimub enne pikka nädalavahetust suuremat sorti dollarimüük. USA ja Suurbritannia turud on esmaspäeval pühade tõttu suletud.

Dollari kurssi marga suhtes mõjutas USA Föderaalreservi vabaturu komitee istungi protokolli avaldamine, kust selgus, et komitee liikmed on intressimäära tõstmise suhtes soodsamalt meelestatud kui seinini. Reede õhtul oli USD kurss 1,760 DEMi.

Hetkel kuum