25. mai 1998 kell 22:00

Vichmann pigistab panka

«Pakkumus muutub HTASile kasulikumaks ja Hoiupangale kahjulikumaks,» nentis Vichmann, lisades, et pakkumuse detailid muutuvad. «Minul on ju venitamisega rohkem kulusid,» lausus ta. Pakkumuse muutmise kohta ütles Vichmann, et nad pole idamaa turul, kus kaubeldakse.

Vichmann ütles, et praeguseks pole vaidlus tema ja Hoiupanga vahel veel mitte mingi tulemuseni viinud. «Eile kohtusin ma Hoiupanga juhatuse esimehe Üllar Jaaksooga, ning me vestlesime sõbralikus õhkkonnas,» rääkis Vichmann. Tema sõnul tutvustasid pooled üksteisele oma arvamust. «Jaaksoole polnud Hoiupank volitusi andnud, seega rääkis ta mulle oma arvamuse,» ütles Vichmann.

Hoiupanga juht Üllar Jaaksoo kinnitas samuti, et mingitele kokkulepetele pole jõutud. «Ma oskan öelda ainult seda, et Vichmanni pakkumus on praegusel hetkel jõus,» nentis ta.

Vichmann nõuab Hoiupangalt 45 miljonit krooni garanteerimistasu sügisese aktsiaemissiooni eest ning ähvardab kohtuga, kui Hoiupank aktsiaid HTASi kontole tagasi ei kanna. Kui pank 45 miljonit maksab, siis vähendab Vichmann, kes on ka Coalgate'i esindaja, selle summa võlakirjast ning korraldab aktsiate pantimise pangale. Vichmann pakub lisatagatiseks veel 600 000 Hoiupanga aktsiat.

Hoiupank soovis osta HTASi poolt Daiwa pangale panditud aktsiad välja off-shore-firma Coalgate kaudu, ostes sellelt võlakirja. Coalgate omakorda laenas Hoiupanga 225 mln krooni HTASile. HTAS ostis aktsiad Daiwalt välja, kuid ei kandnud neid edasi Coalgate'ile ning see omakorda Hoiupangale. Hoiupank kantis HTASile kuuluvad aktsiad ebaseaduslikult oma väärtpaberikontole.

Hetkel kuum