Hiina ei devalveeri jüääni

12. juuni 1998, 00:00

Dollari kurss tõuseb endiselt Jaapani valuuta suhtes jeen päevas. Eile tõusis USD Aasia turgudel esmakordselt pärast seitsmeaastast vaheaega üle 142 jeeni taseme, täpsemalt 142,08 jeenini. Langus sai alguse Tokio börsilt, mis kukkus päeva lõpuks 2,12 protsenti ja jäi napilt üle 15 000 punkti. Kukkumise eestvedajad olid pangad, kellel on jätkuvalt probleeme nn halbade laenudega. Esimesel aprillil käivitunud finantsreform nõuab pankadelt taolist halbade laenude mahakandmise metoodikat, nagu on Ameerika Ühendriikides. Metoodika muutuse tõttu näevad paljude (et mitte öelda kõikide) pankade bilansid välja senisest veelgi halvemad.

Aktsiahindade kukkumine tõi kaasa riigi võlakirjade ja see omakorda jeeni languse. Kasumivõtmise ja interventsiooni kartuse tulemusena toimus dollari kerge langus. Juhtivate tööstusriikide kohtumiselt Pariisis tuli ühisaktsiooni kohta vastukäivaid väljaütlemisi. Jaapani rahandusminister andis mõista, et koordineeritud tegevuse kohta on otsus langetatud, tema Prantsusmaa kolleeg aga eitas seda.

Maailma üldsus pelgab, et jeeni langemine liiga sügavale võib sundida Hiinat ja Hongkongi devalveerima oma valuutasid. Hiina rahandusminister kinnitas eile, et jüääni ei devalveerita ning avaldas ka lootust, et Hongkong jääb valuutakomiteele kindlaks ja seotuks USA dollariga.

Kaug-Ida valuutade suur langus on mõjunud positiivselt dollari kursile Saksa marga suhtes, mis on muutunud universaalseks turvavaluutaks. Eile pärastlõunal oli USD kurss 1,803 marka (14,424 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing