24. august 1998 kell 22:00

Pindma esindas rahaturufondi klienti

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk avaldas börsile esitatud teates, et Vahur Pindma esindatud firma ja Hoiupanga rahaturufondi vaheline repotehing lõppes 21. mail 1998. Klientfirma nime Forekspank teates ei avaldanud.

Äripäev kirjutas eile Hansapanga juhatuse esimehele Jüri Mõisale toetudes, et Forekspanga kahjum on tingitud Hoiupanga rahaturufondist võetud repolaenude vee alla vajumisest. Üks varem rahaturufondiga seotud isik kinnitas, et üks rahaturufondi võlgnik on ka Forekspanga juhatuse aseesimees Vahur Pindma.

Pindma ise väitis ajalehes, et ta pole Hoiupanga rahaturufondist laenu võtnud. Ta kinnitas, et tema teada pole Hoiupanga rahaturufondil pretensioone ka teiste Forekspanga töötajate vastu.

Forekspank teatas eile börsile, et esialgu olid Vahur Pindma esindatud firma ja Hoiupanga rahaturufond erinevatel seisukohtadel teineteise õiguste ja kohustuste suhtes, kuid Forekspanga andmetel on pooled praeguseks kokkuleppele jõudnud.

«Kinnitame, et Forekspank ei ole otseselt ega kaudselt seotud nimetatud repotehinguga,» seisis Forekspanga teates.

Hoiupanga rahaturufondi praegune haldur Robert Kitt ütles, et Hansapank ei oska kommenteerida ühtegi Forekspanga väidet. «Siin on tegemist kliendisaladusega,» väitis ta.

Börsiteate järgi kuulus Forekspangale viis miljonit Hoiupanga rahaturufondi osakut, mille hinnaks noteeris fond kuni juulikuuni kümme krooni.

Forekspank esitas 2. juulil rahaturufondi osakute tagasimüügi soovi, mille peale peatati fondist väljamaksed ja fondiosakud hinnati alla, teatas pank eile.

Hetkel kuum