13. september 1998 kell 22:00

AvtoVAZ maksab Normale autodes

AvtoVAZi umbes 90 miljoni kroonisest võlast Normale peaks Siimoni sõnul esimesed summad selle nädala lõpus olema Norma arvel. Siimon lisas, et AvtoVAZ tasub umbes poole võlast toodangu ehk Lada sõiduautodega.

Siimon ütles, et nii õnnestub raha saamise protsessi kiirendada. «Autosid on tehasest lihtsam kätte saada kui raha,» sõnas ta.

Siimon selgitas, et Norma ei hakka ise neid autosid tehasest võtma ja edasi kuhugi viima. «Me teeme lepingu nii, et edasimüüja ostab meie võla lihtsalt üles, saab autod ja maksab meile sularahas,» kirjeldas ta tehingut. Edasimüüjaid, kellega Norma võiks autoäri teha, on Siimoni sõnul leitud mitu.

Küsimusele, kas Norma võib võla katteks saadud autode edasimüümisega kokkuvõttes rahas kaotada, vastas Norma tegevjuht, et võib nii võita kui kaotada.

«See sõltub, mis dollari kursiga päeval me autod kätte saame ja mis kursiga õnnestub neid müüa,» sõnas ta.

Siimon ütles, et lepingutele, mis lubaksid selleks aastaks VAZi võlaprobleemi lahendada, on küll alla kirjutatud, aga see, kuidas lepingut täidetakse, sõltub paljuski sellest, kuidas AvtoVAZil läheb.

Siimoni sõnul tuleb edaspidi väga tähelepanelikult jälgida, et võlg ei kasvaks. «Sellepärast tulebki meil seal pidevalt käia,» lausus Siimon.

Norma prognoosib selle aasta käibeks 490 miljonit krooni ja puhaskasumiks 85 miljonit krooni.

Homme läheb Siimon taas Venemaale, et vormistada järgmised kokkulepped.

Hetkel kuum