24. september 1998 kell 22:00

Eesti riigi reitingud on ohus

Aktsiate hinnad Tallinna börsil liiguvad jätkuvalt ilma kindla suundumuseta ja investorid ootavad veidi enam selgust, et turule naasta. ÄP indeks kerkis päevaga 0,85% ja sulgus 369,82 punktil, börsisüsteemi käive oli 19,94 mln kr.

Jätkuv segadus maailma finantsturgudel ja kaos Venemaa majanduses ripub kirvena Eesti aktsiaturu pea kohal. Eile hindas just nendele asjaoludele viidates rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch IBCA Eesti reitinguväljavaate negatiivseks, kuid jättis reitingud siiski muutmata.

Kui seni on nähtud börsi tõusulainele tõusmise võimalust eelkõige just välisinvestorite naasmises, siis Fitchi eilne teade muudab nad kindlasti veelgi ettevaatlikumaks ja vahepealne imedemaa, kus Tallinna börs liikus ülejäänud maailmaga vastuvoolu, ilmselt enam ei kordu.

Seletus saabus ka Norma üleeilsele kiirele tõusule. Teadjate õnnetuseks ei viitsinud turg täna Norma teatele klientide võlgnevuse vähenemise kohta kuigi aktiivselt reageerida ja aktsia hind tõusis ligi 5 mln kroonise käibe juures vaid 1,15%. Pikemas perspektiivis võib ettevõte siiski populaarsust võita, sest on taas leidnud tee AvtoVAZi rahakapi juurde.

Hetkel kuum