29. september 1998 kell 22:00

Maaklerid ja börs litsentsiga pahuksis

Börsi 24 liikme juures töötavast 57 atesteeritud maaklerist ei ole väärtpaberispetsialisti litsentsi üheksateistkümnel. Ilma väärtpaberispetsialisti litsentsita maaklereid töötab näiteks Handelsbanken Aktorises, Forekspangas, Beeta Varahalduses, ERA Pangas, Investeerimispangas.

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semperi sõnul töötab siiski igas väärtpaberivahendusfirmas vähemalt üks litsentsiga maakler.

Cresco Väärtpaberite ASi juhatuse esimees Sulev Raik ütles, et kui börs nõuab oma liikmetelt reglemendisätetest kinnipidamist, peaks ta ka ise seda järgima.

AMG Investeeringute maakler Eero Jaaniste lausus, et kuigi kliendile spetsialisti litsents kauplemise seisukohalt otsest mõju ei avalda, on see usalduse küsimus.

Semperi sõnul pole börsi reglementi kavas muuta ja järgmisest aastast hakatakse seda nõuet rangemalt järgima.

Maaklereid, kel puudub väärtpaberispetsialisti tunnistus, on börs atesteerinud tingimuslikult, väärtpaberispetsialisti eksami peab mingi aja jooksul sooritama.

Ühishalduse ASi juhataja Alvar Jaamu, kelle juhitav aktsionäride ühing korraldab väärtpaberispetsialisti kursusi, märkis, et õppimis- ja eksamisooritamise võimaluse puudumine ei ole piisav argument.

Hetkel kuum