21. oktoober 1998 kell 22:00

Riik müüb osaluse raudteeremondifirmas

EVR Koehne riigile kuuluva osa alghind on 16,1 miljonit krooni. Ettevõte on kuni 2003. aastani Eesti Raudtee poolt tööga kindlustatud.

Erastamisagentuuri peadirektori Väino Sarneti sõnul ei ole riik tavaliselt mingi ettevõtte vähemusaktsiatest kasu saanud, mistõttu on otstarbekas need erastada.

«Pigem on riigi poolt vaadatuna seal kapital asjata kinni,» märkis Sarnet. Sellises ettevõttes, kus riik on vähemusaktsionär, ei saa tema sõnul olla head pikaajalist perspektiivi.

EVR Koehne ASi finantsjuht Andres Kulm sõnas, et ettevõtte riigiosaluse alghind on üle ootuste madal, arvestades, et ettevõtte omakapital on umbes 50 miljonit krooni.

Kulm ütles, et ilmselt leidub Eestis huvigruppe, kes on raudteega seotud ning nende hulgas võib ostuhuvilisi olla küll. «Ilmselt on kasulik istuda ettevõtte nõukogus, mis peaks raudtee hea käekäigu eest seisma, ja olla selle majapidamisega kursis,» lausus Kulm.

EVR Koehne on suurim firma Eestis, kes tegeleb raudteehooldusega. Umbes 430 töötajaga ettevõte hooldab kogu Eesti Raudteele kuuluvat raudteevõrku.

Sarneti sõnul on firmal sõlmitud Eesti Raudteega leping, mille kohaselt on firmale alates 1997. a jaanuarist tagatud kuueks aastaks minimaalne tööde maht. Kui palju täpselt, seda Sarnet ei täpsustanud.

EVR Koehne loodi 1996. aasta novembris. Firma tuumikinvestor on Saksa firma Herman Koehne Bauunternehmung GmbH.

Hetkel kuum