18. november 1998 kell 22:00

Max Mara kujundus tahab olla hea taust kaubale

Esimene uue kujundusega Max Mara pood valmis Milanos ja teine Tallinnas.

Septembris avatud Max Mara Tallinna kaupluse sisekujunduse algvariant tuli Itaalia emafirmalt, kuna Max Mara poodidel üle maailma on äratuntav firmastiil. Eesti poole osaks jäi kujunduse kohalikele oludele sobitamine.

Sisekujundaja Teno Velbri sõnul oli sisekujunduse valmimise raskeim probleem see, et kõik riietekandepuud ja aksessuaaririiulid tuli ehitada seinte sisse. See nõudis väga tihedat ehitaja ja mööblimeistri koostööd. Seetõttu tuli valida firmad, kellel varasemast juba koostöökogemus oleks.

Kaupluses on vahtrapuust mööbel, mida Eestis harva kohtab. Üheks Max Mara eripäraks nimetab Teno Velbri ka seda, et Max Mara on erakordselt valge pood ning valgus on suhteliselt ühtlane. Valgusteid on nii laes, riiulite kohal kui ka riiulite sees.

Eesti Max Mara eripäraks on põrand. See pole nõutud Rooma lähedase kaevanduse marmor, mis ilma transpordita oleks maksnud 2000 krooni m² ning oleks siinses kliimas kiiresti räpaseks muutunud.

Max Mara kujundus on lõunamaiste itaallaste firma kohta üllatuslikult lakooniline ja funktsionaalne, ei mingeid iluvidinaid. Eelkõige on sisekujundus määratud olema taustaks kaupade sama minimalistlikule väljapanekule.

Max Mara on kliendiks mõelnud hea maitsega kõrgklassi naise, kellele on suunatud nii riidekollektsioonid kui ka sisekujundus.

Hetkel kuum