Vilve Torn • 23. november 1998 kell 22:00

Kalleim ärimaa taas müügis

«Enampakkumine ei õnnestu, sest maatüki eest küsitav hind on liiga kõrge,» ütles Lemminkäinen Eesti ASi juhataja Avo Lillemäe. Lillemäe sõnul ei ole ehitusfirmadel praegu nii palju vaba raha, et seda lihtsalt ühe maatüki alla seisma panna.

Kalli krundi ostjateks võivad Lillemäe sõnul osutuda vaid need firmad, kel on suurepärane äriidee ning võimalus saada väliskrediiti.

Merko Ehituse ASi juhatuse esimehe Tõnu Toomiku arvates on Tallinnas paremaidki krunte kui kõne all olev ärimaa ning mõistlikum on alghinda alla lasta.

«Võrreldes 1997. aasta oktoobriga, kui maatükk esimest korda enampakkumisele läks, on majanduskeskkond oluliselt muutunud ning optimism tunduvalt kahanenud,» ütles Toomik.

Kristiine Kinnisvara ASi juhatuse esimees Toomas Niinemäe ütles, et ta ei kinnita ega lükka ümber firma osalemist enampakkumisel.

Kristiine Keskuse käes on kolmandik sealsest ärimaast ning müüdava krundi omanik peab Kristiine Keskusega koostööd tegema. «Olukorda on mõttekas oma kontrolli all hoida,» ütles Niinemäe.

Niinemäe lisas, et krundile on hetkeseisuga arukas ehitada üks multifunktsionaalne ehitis, kus on olemas vaba aja veetmise keskus, toitlustusasutused, mõned büroohooned ja korterid.

Olümpia hotelli vastas asuvat krunti hakkas Tallinna linnavaraamet esimest korda müüma 1997. aasta oktoobris ning enampakkumise võitis AS EMV 36 miljoni krooniga.

Aasta tagasi oli alghind samuti 18,2 miljonit krooni ning linn lootis kinnistu müügist saada ligikaudu 20 miljonit krooni. Enampakkumisel osales kokku kaheksa pakkujat.

Veidi aega pärast konkursi võitmist EMV loobus oma pakkumisest.

Teistkordne enampakkumine nurjus selle aasta märtsis osalemissoovide puudumise tõttu.

Ligi 4000 ruutmeetrit ärimaad Olümpia vastas kuulub Kristiine Keskusele.

Hetkel kuum