10. detsember 1998 kell 22:00

Kaubikumüügis valitseb unisus

Tarbesõidukite (kaubikud, bussid ja veokid) müük pendeldab viimastel kuudel stabiilselt allpool 200 auto piiri. Novembris ületati 10 autoga oktoobri tulemus -- müüdi 186 autot. Aasta parimate kuudeni on siiski pikk maa -- märtsis, aprillis ja mais jäi ülinapilt ülemata 300 auto piir.

Väikekaubikuid müüdi novembris täpselt sama palju kui oktoobris -- 59. Enimmüüdud mudel oli Mazda Pick-Up 20 autoga, järgnesid Opel Combo ja Volkswagen Caddy.

Väikese müügimahuga väikekaubikute klassis piisab tabeli etteotsa jõudmiseks ühest suurest kliendist ja nii on Mazda seekordse edu taga metsaametile tarnitud partii 2,5-liitrise diiselmootoriga neljarattaveolisi Pick-Up'e.

Pooled tänavu Eestis müüdud Mazda Pick-Up'id ongi läinud metsameestele -- sama suurusjärk autosid tarniti metsaametile ka aprillis. Rein Mõik Esma Autost on metsameeste tehingutega igati rahul, lisades, et see pole veel kõik -- 21 autot samast riigihankest saabub veel järgmise aasta veebruaris.

Suurte kaubikute müügil valitseb talvine unisus -- 70-80 autot kuus oli ka eelmise talve keskmine kuu müük. Novembris oli edukaim Ford, kel põhjust tänulik olla politseile. Novembris müüdud 23 Transitist 17 olid politseivärvides. Viimastel kuudel peremehetsenud Mercedes jäi Fordile alla 4 autoga.

Veokiturul tegi aasta edukaima kuu Iveco, andes üle 20 auto. Üle pika aja tuli lisa Daewoo-Aviate müügis -- senisele 3 autole lisandus nüüd korraga 5 veokit. Muidu valitseb ka veokimüügis jõulueelne rahu.

Autor: Tõnu Ojala

Hetkel kuum