Viktoria Korpan • 11. mai 1999 kell 22:00

Pennu lööb Soome turul läbi

Pennu müüs Soome 360 arvutit, Eesti suurim arvutitootja MicroLink 171 arvutit.

Pennu Computer Technology Group (PCT) müüb Soome eritellimustel kokkupandud koduarvuteid edasimüüja Star Grupp OY kaudu juba poolteist aastat.

«Kõik, mis toimub praegu Eesti arvutiturul, oli Soomes umbes pool aastat tagasi,» ütles PCT juhataja Arho Anttila eile. «Müük Soome annab meile eelise, et me teame, mis trendid tulevad Eestisse tulevikus.»

PCT arvutite ostjate sihtgrupp Soomes on Anttila sõnul arvutispetsialistid, kes tahavad saada vastuvõetava hinnaga kvaliteetarvutit, aga kellel pole aega arvutit ise kokku panna.

«Soome ja Rootsi pole ikkagi see koht, kus me tahame olla,» sõnas Anttila. Perspektiivikaimaks peab ta arvutimüüki teistes Balti riikides.

Aprillis läks PCT toodangust Lätti 41 arvutit. Kaks kuud tagasi lisandus PCT ostjate nimekirjale Kesk-Aafrikas asuv Uganda, kuhu PCT saadab 5 arvutit kuus. Selles, et PCT hakkab ka idaturule eksportima, Anttila kahtleb. «Ükski aus ettevõte ei saa Ukrainas ega Venemaal tegutseda.»

«Meie ja Pennu vahe on see, et MicroLink müüb Soome oma kaubamärgiga arvuteid,» ütles Microlinki Arvutite ASi tootejuht Andrus Raudsalu. «Me ei häbene Eestis toodetut.»

«Praegu tegeleme vundamendiga, mille alusel saame alustada suurt kampaaniat sügisel,» lisas MicroLinki arendusdirektor Antti Aasma. Sügisel kavatseb MicroLink alustada Soomes edasimüüja Dava OY abil koduarvuti Cosmixi müüki.

Anttila hinnangul pole arvutite kvaliteet MicroLinki Soome ekspordi tagasihoidlikes tulemustes süüdi. «See ei ole kvaliteedi küsimus,» sõnas ta. «Asi on edasimüüja valikus ja motivatsioonis.»

MicroLinki nelja kuu müügitulemus on 4461 arvutit. PCT on müünud aasta algusest 877 arvutit ligi 8,8 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum