ÄP fototoimetus • 11. juuli 1999 kell 22:00

Rubla kurss on stabiilne

«Usun, et ei enne ega vahetult pärast 17. augustit uut devalveerimist ei tule,» ütles Gera?t?enko laupäeval riigitelevisioonis esinedes. «Meie analüütikute hinnangul jääb rubla kurss septembrini stabiilseks, kui mingeid ootamatusi vahele ei tule,» jätkas ta.

Gera?t?enko ei välistanud rubla kursi kõikumist dollari suhtes, kuid teatas, et keskpank püüab rubla hoida vahemikus 24--25 dollarit.

Spekulatsioonid uuest devalveerimisest hakkasid ringlema läinud kuul, kui Vene keskpank tühistas rubla toetuseks sisse seatud eraldi valuutaoksjonid ning lubas välispankadel taas Venemaa korrespondentkontodel olevate rublade eest valuutat osta.

Finantskriisi puhkemisest on rubla odavnenud enam kui 70%. Kui reedel maksis üks dollar 24,42 rubla, siis mullu augustis oli suhe umbes 1:6.

Majandusspetsialistid soovitavad Venemaal jätkata rubla devalveerimist samas taktis inflatsiooniga. Nii tegi Poola majandusreformide alguses. Tugevam rubla aitab valitsusel küll inflatsiooni ohjata, kuid võib lämmatada esimesed toibumismärgid tööstussektoris.

Autor: ÄP

Hetkel kuum