5. august 1999 kell 22:00

Hansapanga Kindlustus hindas Lätis oma jõudu üle

Läbirääkimiste partneri nime ettevõte esialgu ei avalikusta, tõenäoliselt avaldatakse nimi 24. augustil. Siis saab selgeks, kas läbirääkimiste partner ostab tütarfirma, ütles Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimees Priit Potisepp. Hansapanga Kindlustuse pearaamatupidaja Jürgen Pelt lisas, et läbirääkimisi peetakse välispartneriga.

Potisepp rääkis, et Lätti seltsi rajamine oli oma võimete ülehindamine, sest 225 miljoni krooni suuruse bilansimahuga Hansapanga Kindlustus ei saa endale lubada pikaajalist 25 miljoni krooni suurust investeeringut. «Meie muskel oli selleks liiga väike,» nentis ta.

Potisepa sõnul ei kavatse selts lähiaastatel Baltimaades laieneda. «Eesti turul on tõsiseid probleeme,» kõneles ta.

Kui Hansapanga Kindlustusel õnnestub Läti tütarfirma müüa, siis saab korda ka ettevõtte investeerimisportfelli struktuur, mis ei ole praegu vastavuses 1. juunil kehtima hakanud uuendatud Eesti kindlustusseadusega.

Seaduse täitmiseks peab Hansapanga Kindlustus müüma kas Läti tütarfirma, börsil mittenoteeritavad võlakirjad või endise Eesti Kindlustuse peahoone. «Meie valik on Läti tütarfirma,» sõnas Potisepp.

Kindlustusinspektsiooni peadirektori asetäitja Kaido Tropi sõnul pole Hansapanga Kindlustusega tõsiseid probleeme olnud.

Autor: Mati Feldmann

Hetkel kuum