ÄP fototoimetus • 27. september 1999 kell 22:00

Häkkerid ründavad pankade infosüsteeme

Mõned nädalad tagasi said T?ehhi turundusfirmad anonüümse e-posti end arvuti turvalisuse eksperdiks nimetavalt isikult, kes teatas, et on just sisse murdnud riigi suurima hoiupanga Ceska Sporitelna infosüsteemi. Pangas hoiab oma sääste valdav osa T?ehhi 10,3miljonilisest elanikkonnast, kokku on seal üle 13 miljoni konto.

Häkker pakkus firmadele müüa informatsiooni panga klientide kohta alates nende töökohast ja sissetulekute suurusest kuni konto numbrini välja.

Esimestes teadetes juhtunu kohta, kus viidati politsei allikale, olid väidetava sissemurdmise kohta täpsed üksikasjad, kuid alates 15. septembrist lõpetas politsei infokeelu tõttu uue info väljastamise. Pank ise, mis algselt sissetungi teated tagasi lükkas kui laimukatse erastamiseks valmistuva riikliku panga aadressil, lakkas samuti kommenteerimast.

«Pangad ei taha selliseid asju avalikustada,» ütles Rahvusvahelise Kaubanduspalati (International Chamber of Commerce -- ICC) kommertskuritegevuse osakonna juhataja Pottengal Mukundan, mööndes samas, et enam kui 130 riigi ettevõtteid ja kaubandusorganisatsioone ühendav ICC on probleemiga tegelenud juba paar aastat ning tunneb taoliste juhtumite üle kasvavat muret.

Pariisis asuva Blue Sky Research'i andmeil oli pangateenuseid pakkuvate lehekülgede arv internetis kasvanud Euroopas 863-lt läinud aasta novembris 1845-le käesoleva aasta juuliks.

Autor: ÄP

Hetkel kuum