Ülo Toomsalu • 16. oktoober 2000 kell 6:17

PM: õdede hoiatusstreik liiga arglik

Meditsiiniõed ilmselt ei saavuta täna hommikul kella kaheksast üheksani kestva hoiatusstreigiga seda, mida taotlevad - palgatõusu 25 kroonini töötunni eest, kirjutab tänane Postimees oma juhtkirjas.

Paremal juhul on tulemuseks palgaläbirääkimiste innukam jätkumine, halvemal juhul aga läbikukkunud üritus, mis vähendab õdede palganõude usutavust.

Streik tähendab tööseisakut, mille eesmärgiks on sundida tööandjat töövõtjate nõudmisi täitma. Ent streik, mis algab kell kaheksa hommikul ja lõpeb tund aega hiljem, ei mõjuta õigupoolest kedagi ega midagi.

Kui mõni varahommikune süst jääbki tegemata ja mõni ravikaart täitmata, siis tehakse see lihtsalt tund aega hiljem ära. Ükski haige ega arst ei tunne selle viivituse pärast ebamugavust, ükski haigla ei kanna kahju ja kui meediakära poleks, ei paneks mõni unisem peaarst tähelegi, et tema haigla õed on koiduvalges justkui möödaminnes streigiga maha saanud.

Streigil ja streigiga ähvardamisel on mõtet vaid siis, kui see on usutav - kui seisak halvab asutuse töö ja streikijad on valmis tööseisakut pidama nõudmiste rahuldamiseni.

Õdedel sellist valmisolekut pole või vähemalt pole nad seda välja näidanud. Pigem kumab ebalevast hoiatusstreigist läbi hirm töökohta kaotada, mis tähendab, et ollakse valmis senise palgaga edasi töötama.

Hetkel kuum