Ervin Soon • 10. november 2000 kell 11:52

Tallinna Vee erastamine lükati edasi

Tallinna linnavalitsus pikendas teist korda AS-i Tallinna Vee erastamise pakkumiste esitamise tähtaega. Uus pakkumiste avamine peaks leidma aset selle aasta 1. detsembril.

'Pakkumiste esitamise tempo oli tappev nii linnavalitsusele kui pakkumiste esitajatele,' ütles Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa.

Tema sõnul kiirustas linn seetõttu, et veemajandusettevõtte erastamise raha oli plaanitud tänavusse linnaeelarvesse. 'Eelarve täitmise probleem lahendatakse nüüd ilmselt mingil teisel moel,' lisas Kivimaa.

Tallinna Vee erastamiseks on kvalifitseerunud kolm ettevõtet ja neile enam uusi pakkujaid lisanduda ei saa. Pakkujateks on International Water UU B.V, Compagnie Locale dŽInvestissement et de Gestion 4 ning Northumbrian Water Group Eesti AS. Kivimaa sõnul on tegemist väga mainekate investorikandidaatidega.

Erastamiskonkursil on linnavolikogu määranud Tallinna Vee aktsiate müügi alghinnaks 280 miljoni krooni. Sellele lisandub aktsiate täiendava märkimise kohustus 300 miljoni krooni eest, mis tõstab ostu alghinna 580 miljoni kroonini. Konkursi võitja saab omale aktsiate kontrollpaki.

Hetkel kuum