Peeter Koppel • 13. detsember 2000 kell 16:41

Bushi võit toetab USAs vana majanduse aktsiaid

New Yorgi börs reageeris tänase kauplemispäeva alguses positiivselt Ühendriikide ülemkohtu teisipäevasele vabariiklaste presidendikandidaadile G. W. Bushile soodsale otsusele.

Tõuke ülespoole liikumiseks said eelkõige nende sektorite aktsiad, millele sobiks paremini majanduse suhtes liberaalsete vaadetega ja minimaalset riiklikku sekkumist pooldav Bushi administratsioon. Tõusu juhtisid farmaatsia- ja finantssektor, mis olid kella 18:40 seisuga kergitanud Dow Jonesi tööstuslikku keskmist 0,67 protsendi võrra 10 839,94 punktile. Finantssektorit toetas lisaks eelmainitud teguritele ka jätkuvalt oodatav intresside alandamine föderaalreservi poolt.

Nasdaqi reaktsioon valimisdraama võimalikule lõpplahendusele jäi kesisemaks ning peale päeva alguse kaheprotsendilist plussis liikumist koondus tähelepanu jällegi lõputule kasumihoiatuste seeriale.

Seekordseks hoiatajaks oli maailma suurim personaalarvutite tootja Compaq, kes sarnaselt Gatewayle ja Apple?le teatas neljanda kvartali käibe ja kasumi jäämisest allapoole ootusi. Lisaks sellele on Nasdaq viimasest põhjast juba tunduvalt kerkinud ning presidendi selgumisele järgnema pidanud hinnaralli on praktiliselt juba hindadesse arvestatud.

Nasdaqi üldindeks liikus kell 18:40 1,26 protsendiga miinuses 2894,9 punkti tasemel.

Hetkel kuum