Ülo Toomsalu • 15. detsember 2000 kell 6:18

Meri ootab riigikogult uut õiguskantslerit

President tunnistas eile riigikogu fraktsioonide esindajatega kohtudes, et tal on raskusi riigikogus toetust leidva õiguskantsleri leidmisel, ning soovitas fraktsioonidel omalt poolt kandidaate nimetada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile teatasid riigikogu fraktsioonide esindajad Lennart Merile, et tema pakutud õiguskantsleri kandidaadid Rein Müllerson ja Kaido Pihlakas ei leia saadikutelt piisavat toetust.

?Kui president küsib nüüd ka meilt nimesid, siis leiame ühistöös laiemat toetust omava kandidaadi,? ütles Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar. ?See oli minu poliitikas osalemise ajal esmakordne juhtum, mil president küsis meilt nimesid, keda nii olulisse ametisse määrata.?

Isamaaliit pakub Priit Kama. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Toomas Vareki sõnul oleks president võinud juba varem kandidaate fraktsioonidelt küsida. ?Aga president on president ja ta on Lennart Meri oma isikuomadustega,? ütles Varek.

Eilsel kohtumisel presidendiga nimetasid poliitikud omalt poolt juba varem ajakirjandusest läbi käinud nimesid: õigusteadlased Jaan Sootak, Kalle Merusk ja Peep Pruks, vandeadvokaat Jüri Raidla ning riigikogulane Tiit Käbin.

Vareki sõnul jättis Meri eile lahtiseks, kas ta esitab ühe kahest mehest ametlikult riigikogule kinnitamiseks või hakkab otsima uut kandidaati. Meri lubas fraktsioonide esindajad kutsuda Kadriorgu tagasi uuel aastal.

Hetkel kuum