Hansa omanikutulu jääb tänavu väikeseks

Kaja Koovit 18. jaanuar 2001, 00:00

Leedu Hoiupanga (LTB) ostu õnnestumisel tuleb Hansapangal sinna investeerida miljard krooni või rohkem, rääkis investeerimispanga Trigon Capital peaanalüütik Toomas Reisenbuk. ?See võtab Hansapanga dividendide maksmise vajadust ja võimet oluliselt vähemaks ja varem prognoositud 5 kroonise dividendimakse asemel ootame sellel aastal 2?3 krooni aktsialt,? lisas ta.

Ühispanga analüütik Sander Danil ütles, et üle ühe krooni aktsia kohta ei maksa aktsionäridel sel aastal omanikutulu loota.

Investeerimispanga Suprema peaanalüütik Veikko Maripuu ütles, et prognoosib Hansapangaaktsiale tänavu makstavaks dividendiks endiselt 7 krooni, kuid pettumusena ei maksaks aktsionäridel võtta ka seda, kui pank omanikutulu lähemal kahel aastal üldse ei maksa.

Eelmisel aastal maksis Hansapank omanikutulu rekordilise 5 krooni aktsialt, kuid tänavu ei pruugi dividendimakse selline tulla, möönis panga juhatuse esimees Indrek Neivelt eilsel Hansapanga Grupi tänavusi strateegilisi eesmärke tutvustaval pressikonverentsil. Neivelti sõnul sõltub omanikutulu LTB erastamisest.

?Täpsemalt saab dividendide teemal rääkida veebruari lõpus,? lisas ta.

Leedu riigivarafond loodab LTB ostu puudutavad läbirääkimised Hansapangaga lõpetada veebruari keskpaigaks.

Indrek Neivelt kinnitas, et Hansapank on huvitatud võimalikult kiirest läbirääkimiste lõpule viimisest.

?Pigem on see tähtaeg reaalne,? ütles Hansapanga juhatuse esimees vastuseks küsimusele, kas läbirääkimiste praeguse seisu järgi on Riigivarafondi pakutud tähtaeg läbirääkimiste lõpetamiseks reaalne.

?Hansapangal ei ole paika pandud kindlat dividendimäära,? kinnitas Indrek Neivelt.

Analüütikute sõnul ei olekski Hansapangal praeguses aktiivse kasvu faasis mõtet jäika dividendipoliitikat välja töötada. Investoritele muudab aktsia atraktiivseks kasvuga kaasnev aktsiahinna tõus.

?Hansapanga aktsia hind võib lähiajal tõusta 20?25 protsenti,? lausus Toomas Reisenbuk.

Pangandussektor on kogu maailmas teinud läbi tõusu. Pärast Kesk-Euroopas toimunud hinnarallit, ei ole Hansapanga aktsia odav mitte ainult fundamentaalselt vaid ka relatiivsel baasil, selgitas Reisenbuk. Seetõttu võib väita, et Hansapanga aktsia on Kesk- Euroopas kõige atraktiivsem, lisas ta.

Hansapanga Grupi aasta tagasi avaldatud finantseesmärkides nähakse ette, et panga omakapitali tootlus on vähemalt 25% ja puhaskasum kahekordistatakse nelja aastaga, ehk igal aastal peaks kasum kasvama umbes 20%.

Eelmise aasta üheksa kuu tulemusi aluseks võttes on panga omakapitali tootlus ligi 39%. Mullused majandustulemused avaldab pank 15. veebruaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing