Veebikaameral mitu ametit kodus ja kontoris

Kaido Einama 15. veebruar 2001, 00:00

Äripäev testis 3Comi veebikaameraid Homeconnect PC Digital Webcam Lite. Pakendis oli kaamera ise, kasutusjuhend ja tarkvara, millega sai installeerida lisaseadme, käivitada serveri otsepildi näitamiseks üle interneti või teha kaameraga pilte. Lisaks saab tellida kaamerale ka ?reisivarustuse? ? nahkkoti, läätsede komplekti lähi- ja kaugvõteteks ning pikendusjuhtme.

Kaamera jalg sobis hästi sülearvuti ekraani serva külge kinnitamiseks. Laual või monitori otsas kippus ta aga pisut libisema oma siledal kummialusel. Netmeetingus videokonverentsi pidamiseks polnud vaja muud kui ühendada ta USB pistikusse ja käivitada suhtlustarkvara, näiteks Netmeeting. Kahe videokaameraga sai isegi üsna keskpärase ühendusega rääkida kahepoolse videotelefoniga. Küll suhteliselt kehva pildikvaliteediga, aga tõrgeteta õnnestus videokonverents isegi üle sissehelistamisega Internetiühenduse.

Teise katsena edastasime veebi kaudu otsepilti. Kui mõni aeg tagasi esimeste veebikaameratega meelitati nii kodulehele külastajaid, siis nüüd, kaamerate paigaldamise lihtsuse ja odavuse ajal saab neid kasutada ka hulga praktilisematel eesmärkidel: näiteks koduse turvakaamerana või harukontorites toimuva jälgimiseks.

Kuna Äripäevas on käsil kodubüroo projekt, siis kodus töötajatel oli veebikaamera vahendusel väga mugav näha, mis toimub tööl, kes on kohal ja mida teeb. Internetitelefoniga helistades sai töökaslase kutsuda ka kaamera ette rääkima.

Veebipildi edastamiseks tuli installeerida kaasasolevalt laserplaadilt TeVeo veebikaamera tarkvara. Pärast programmi käivitamist käivitatakse ka arvutis veebiserver, mis serveerib kaamerapilti lihtsa kasutajaliidese kaudu üle Interneti. Vajalik on unikaalne IP aadress, ADSL Lightiga kaamerat kasutada üle Interneti ei saa. Kaamera pildikvaliteedi osas võib nuriseda, aga kuna seade on tõeliselt miniatuurne ja ülilihtne, pole arvatavasti pildi kvaliteet peamine. 3Com soovitab kaamerat kasutada näiteks kodustes tingimustes, kus tööl olevad vanemad saavad kodus lastega videopildi abil suhelda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing