Suunatu ja väga kirju börsipäev

Raivo Sormunen 15. märts 2001, 00:00

Vaatamata sellele, et Tallinna Väärtpaberibörsi käive polnud eile just eriti kiita, kaubeldi kolmapäeval peaaegu kõikide aktsiatega, millega on Tallinna börsil võimalik kaubelda.

Huvitav oli kusjuures ka see, et ühegi kaubeldud aktsia hind ei jäänud võrreldes teisipäevaste sulgemishindadega samale tasemele, vaid muutus.

See muutis Tallinna börsi internetikodulehekülje harvanähtavalt kirjuks, lehekülge jäi päeva lõpus ilmestama seitse tõusvat ja üksteist langevat aktsiat. Päeva iseloomustamiseks võib öelda, et eile kaubeldi isegi kaua aega passiivsena seisnud XXL.EE aktsiatega.

Börsisüsteemi kogukäive oli ligi saja tehingu juures 7,4 mln krooni.

Täpselt poole eilsest kogukäibest andisid tehingud Hansapanga aktsiatega, mille hind päeva alguse kergele tõusule vaatamata kiskus õhtuks langusse.

Aktsia sulgus 136,50 kroonil ehk panga aktsionärid lõpetasid päeva 0,7% võrra miinuses.

Hansapanga aktsiat on hoidnud väikse pinge all kuulujutud, et Hansapanga suuromanik Swedbank olla nädala alguses panga aktsiaid Helsingi börsi kaudu kokku ostnud. Igatahes esmaspäeval ja teisipäeval kaubeldi Hansapanga aktsiatega Helsingis tavapärasest küll märksa aktiivsemalt. Tavapärase tuhande aktsia asemel vahetas päevas omanikku paarikümne tuhande aktsia ringis. Eile Helsingis ?ostusurve? langes ja aktsiahind näitas langusmärke. Swedbanka ostmist ei tasu eriti uskuda, aga see poleks ka esimene kord, kui Rootsi pangad on oma turult aktsiaid kokku ostnud. Algul seda salates, aga hiljem öeldes, et juhtus jah.

Hetkel kuulub Swedbankale Hansapangast igatahes veel 58%.

Eesti Telekomi aktsia sai väikse tõuke üleeile tõusnud välisturgudelt ja tugevnes eile 2,1%, sulgudes 71,75 kroonil. Märgatav oli surve Harju Elektri aktsiale, mis odavnes päevaga 3,8%, taandudes 38,5 kroonini.

Investeerimispanga Suprema maakler Sten Sumberg ütles uudisteagentuur Reuters, et närviliste välisturgude pärast pole välisinvestoritel Balti turgudele asja, aga kohalikud pole antud tasemetel nõus aktsiaid müüma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing