Veeaurust uduse peegli vastu aitab küttematt

Vahur Parve 21. märts 2001, 00:00

DEVI peegliküttematt pannakse vannitoaseina plaatimissegu abil. Küttematt surutakse segusse ning kaetakse ühtlaselt plaatimisseguga. Peegli võib paigaldada otse plaatimissegu peale.

Kõige parem oleks mati paigaldamiseks jätta keraamiliste plaatide panemisel peegli jaoks sobiva suurusega tühimik. Siis jääb peegel keraamiliste plaatidega samale tasapinnale. Küttematti saab siiski panna ka juba olemasolevate keraamiliste plaatide peale.

Küttemati toide ühendatakse valgustuse toitega, niisiis lülitub peegliküte sisse vaid siis, kui vannitoas põleb valgus. Küttemati toiteotsad peavad olema ühendatud harutoosi (mitte otse valgusti lülitisse).

DEVI peegliküttematte on saadaval järgmistes suurustes: 50x70 cm (50 W), 60x60 cm (50 W) ja 60x80 cm (75 W). Kui peegli pind on suurem, võib peegliküttematina kasutada ka 150 W/m2 põrandaküttematte.

Peegliküttematti saab vajadusel ka mõõtu lõigata, sealjuures peab kaabli muidugi terveks jätma. Ka erikujuliste, nt ümmarguste peeglite puhul saab peegliküttematti siiski kasutada, paigaldades mati peegli keskele.

Kõik segud ja liimid ei sobi peegli seinale paigaldamiseks, sest võivad kahjustada peegeldavat kihti. Peeglile sobiv segu on näiteks mira 3500 multiflex.

1. Mõõda üle peegel ja märgi mõõdud seinale.

2. Paigalda painduv elektriinstallatsioonitoru peegli alla seina sisse küttemati toitejuhtmete jaoks. Toru peab jõudma valgusti toiteni.

3. Kanna hammastatud plaatimiskammiga plaatimissegu märgitud alale. Plaatimissegu peab olema selline, mis ei kahjusta peegli tagakülge.

4. Suru küttematt segusse ja kata see ühtlaselt plaatimisseguga.

5. Lükka küttemati toitekaablid installatsiooni-torusse nii, et need jõuaksid valgustuse ühendustoosi.

6. Nüüd võib peegli paigaldada otse plaatimis-segule või lasta segu kuivada ja liimida peegel siis happe-vaba silikooniga plaatimis-segule. Plaatimissegu peab sobima peegli paigaldamiseks ? küsi lisa segude müüjalt.

7. Korrektse välimuse saamiseks jälgi, et keraamilised plaadid ja peegel oleksid samal joonel.

Meie kaubavalikusse lisandub DEVi peegliküttematt peagi, kuigi massitarbekaupa sellest kindlasti ei saa. Eestlane on siiski küllaltki konservatiivne, samuti ei ole peegliküttematt eriti odav.

Uusehitusel on peegliküttematti kindlasti kergem paigaldada, juba valmis majas on see aga tülikam ? tekib probleem juhtmete peitmisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing