Kross, Kender ja Krull kohtuvad raamatumessil lugejatega

ÄP 02. aprill 2001, 00:00

Aprilli teises pooles toimuval Balti raamatumessil saavad külastajad tasuta vaadata seitsme riigi 250 kirjastuse raamatuid ja kohtuda kirjanikega.

Viimati kuus aastat tagasi Eestis toimunud raamatumessil on seekord lisaks Eesti, Läti ja Leedu kirjastajatele kohal ka Saksamaa, Suurbritannia, Soome ja Prantsuse kirjastuste esindajad.

?Huvi on oodatust palju suurem,? ütles raamatumessi korraldava Eesti Kirjastuste Liidu tegevdirektor Asta Trummel.

Messi igal päeval korraldavad päeva juhid, kelleks on Märt Väljataga, Kalev Keskküla ja Peeter Sauter, messikülastajatele kohtumisi kirjanikega. Nõusoleku messile tulla on andnud Vaapo Vaher, Olev Remsu, Toomas Vint, Jaan Kross, Hasso Krull, Tarmo Teder, Kaur Kender ja Kerttu Rakke.

Messi külastavate lastega mängivad, loevad lugusid ning joonistavad raamatukangelasi VAT teatri näitlejad. Kirjandusviktoriini võitnud lastele kingitakse raamatuid.

Mitmed kirjastused tutvustavad messil oma uusi raamatuid.

Mina näen, et peamiselt on see siseturule suunatud mess, kus raamatut ikkagi tutvustatakse, näidatakse, reklaamitakse lugejale, potentsiaalsele ostjale.

Igapäevases müügiprotsessis on nii, et üks või kaks raamatut, mis vajaksid võib-olla rohkem tähelepanu, jäävad müügikohas raamatuhunniku alla. Aga nüüd on võimalus igal kirjastusel ise näidata, milleks ta võimeline on, kuidas suudab oma raamatuid välja pakkuda.

Teisalt, kirjastuse kui äri suhtes on see rohkem rahvusvaheline mess, Põhjamaadesse ja Euroopasse pilgu suunanud mess, sest kohale tuleb Euroopa suuremate kirjastuste agente. Mul on suur rõõm, et mess üldse toimub. Eks ta hakka tihedamini toimuma siis, kui tekib suurem vajadus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing