Pahtlit ostetakse netist öösel

Heli Lehtsaar 25. aprill 2001, 00:00

Internetis pakub praegu ehitusmaterjalide online-müüki vaid kolm firmat. Delfi ning Atlantic Balsveri ehituskaubad on esindusliku valikuga netipoed, kust saab kätte enam-vähem kõik remondiks vajaminevad ehitusmaterjalid. Delfi valik tundub siiski suurem olevat, samuti on seal iga toote juures kohe nähtaval ka põgus tutvustus, Atlantic Balsveri kaubamajas tuleb kaubaga lähemalt tutvumiseks klõpsata info lingile.

Index 100 internetikauba-maja pakub alajaotuse Tootmine ja Äri all ehitus- ja remondikaupu, kuid nende valik piirdub ainult liimide, pahtlite, silikoonide ning redelitega.

Interneti kaudu ehitusmaterjalide ostmise võimalust pakkus ka Ehitusmaailm, kuid praegu on nende veebilehekülg uuendamisel.

Enamasti ostavad internetist ehitusmaterjale eraisikud, kel on täpselt teada, milliseid materjale neil vaja läheb ning poodi minemise asemel saavad nad ostud teha paari hiireklõpsuga. Mingil määral on netipoodide klientide seas ka näiteks väiksemaid ehitusfirmasid.

Internetipoodides on siiski mõeldud ka võhikutele ? kui materjalivalik probleeme valmistab, saab meili teel või telefonitsi nõu küsida. Atlantic Balsveri tegevjuht Kalev Tikk teab, et küsimusi tuleb üsna palju. Väga spetsiifiliste teemade puhul suunatakse inimene juba kauba maaletooja poole.

Kui eelmisel aastal oli Atlanticu netikaubamaja klientide seas lõviosa Tallinna ümbruse inimesi, siis nüüd on kasvanud ka tallinlaste osakaal. Atlantic Balsver viibki ehitusmaterjale kohale peamiselt Tallinnasse ja selle lähiümbrusse, kuid tellimusi on tulnud siiski peaaegu igast Eesti nurgast.

Atlantic paistab silma kaupade kiire kohaletoimetamise poolest ? kella poole üheteistkümne paiku netipoes ostu sooritades lasi süsteem varaseimaks kohaletoimetamise ajaks valida samal päeval ajavahemiku kella 16?18.

Delfi toimetab ehituskaupu kohale kogu Eesti piires ning kohaletoimetamise aeg on Tallinnas 48 tundi, mujal Eestis kahe kuni nelja tööpäeva jooksul.

Kalev Tikk sõnab, et hinnatasemelt püüavad nad olla ?hea netikaubanduse tasemel?. Delfi ehituspoe projektijuhi Siim Vahteri sõnul pakub Delfi Eesti turu keskmisest umbes 5?10% madalamat hinda. Kuigi kaupade hinnale lisandub ka transpordikulu, mis kauplustest soodsama hinnavahe tagasi teeb, leiab Vahter, et ka inimese aeg maksab midagi. Aega säästab kauplusesse füüsiliselt mitte kohale minnes, vaid oste arvuti taga sooritades.

Atlantic Balsver on aktiivselt tegutseva ehituskaubamajana töötanud umbes kaks aastat ja selle ajaga on nende klientide arv kasvanud mitmekordselt. ?Kui algusaegadel käis ehk üks inimene kuu jooksul, siis näiteks 23. aprilli jooksul on kella kolmeks meie kaubamaja külastanud 29 huvilist,? toob Kalev Tikk näite.

Ka Delfi ehituspoe projektijuht Siim Vahter nendib, et eelmisel aastal külastas Delfi ehituspoodi igal nädalal 500?1000 uut klienti. Delfi ehituspood tegutseb möödunud aasta veebruarist.

Kuigi internetipoest ostetakse kõike, on populaarsemad kaubad hooajati erinevad. Ilmade külmenedes lähevad hästi kaubaks näiteks soojustus- ja suvel üldehitusmaterjalid.

Vt. ka võrdlustabelit: Delfi ehituspoele ja Atlantic Balsveri ehitusmaterjalide kaubamajale konkurente ei ole

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing