Viisnurga I kvartali kasum suurenes 44%

Kaja Koovit 25. aprill 2001, 00:00

Pärnu suusa- ja mööblitootja Viisnurk teenis esimeses kvartalis 8,6 miljonit krooni puhaskasumit.

Viisnurga esimese kvartali tegevuskasum oli 9,4 miljonit krooni, kasvades 44,3 protsenti, ja tegevusmarginaal tõusis 14,2 protsendini.

Viisnurga käive oli esimeses kvartalis 66,1 mln krooni ehk 12 protsendi võrra enam kui eelmise aasta esimeses kvartalis.

?Viisnurga kasum oli oodatust suurem,? ütles investeerimispanga Suprema analüütik Triin Palge. Tema sõnul on oodatust suurema kasuminumbri taga uue liimpuitvabriku käivitamine märtsis, mille kulud aga kõik veel esimese kvartali aruannetes ei kajastu.

Oodatust suuremat kasumilikkust tõdes ka Hansabank Marketsi analüüsi osakonna juhataja Urmas Riiel. Tema sõnul andis ettevõtte kasumlikkuse suurenemisele suure osa mööblivabrik. Mööblivabrik teenis esimeses kvartalis 6 miljonit krooni kasumit ehk 30 protsenti enam kui mullu samal ajal. Mööblivabriku käive kasvas samal ajal 27 protsenti.

Ühispanga analüütik Veiko Räim ütles, et suurema kasumlikkuse põhjuseks oli oodatust madalam realiseeritud toodete kulu, mille tingis suusatoodangu kui madalaima marginaaliga toodangu vähenemine müügis. Samuti vähenesid oluliselt Viisnurga administratiivkulud.

Viisnurga müügikasv jäi analüütikute ootustele alla. Tagasihoidliku müügikasvu põhjustas ettevõtte enda teatel lumevaesusest tingitud suusavabriku oodatust kehvem suusamüük.

Suusavabriku tänavune 4,6 miljoni kroonine käive on ligi poole madalam eelmise aasta esimese kvartali tulemusest.

Viisnurga finantsdirektor Andrus Aljas sõnas börsiteates, et esimese kvartali suusamüügi langus avaldab lisaks halvendavat mõju ka suusavabriku selle aasta kogumüügile.

Esimese kvartali majandustulemuste põhjal analüütikud Viisnurga tänavusi prognoose ja hinnasihte ei muuda.

?Vaatamata oodatust suuremale I kvartali kasumlikkusele me kogu aasta kasumiprognoose ei muuda, sest II kvartalist lisanduvad Viisnurgal intressikulud,? ütles Trigon Marketsi analüütik Kadri Haldre.

?Kasumlikkus on ettevõttel küll parem, kui ootasime, aga kuna kogumüük kasvas tagasihoidlikult, siis me oluliselt prognoose ei muuda,? lausus Urmas Riiel. Tema sõnul ettevõtte analüüs veel käib. ?Püüame aru saada, mida selline mööblitootmisele tuginemine tähendab ning milliseid riske ettevõtte jaoks suurendab,? lisas Riiel.

Räim märkis, et Viisnurga tänavusi prognoose on veel vara ümber vaadata. ?Ootaks ära teise kvartali tulemused, siis on näha, kuidas uuel vabrikul läheb.? Ta lisas, et tagasihoidlikku suusamüüki kompenseerib hokikeppide müük.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing