Ford võtab GMilt maailma suurima autotootja tiitli

ÄP Online 04. mai 2001, 00:00

?Suurema osa autotööstuse spetsialistide jaoks ei eksisteeri enam küsimust, kas Ford võtab General Motorsilt turuliidri koha üle, vaid millal?, lausus konsultatsioonifirma Nextrend Inc. tegevjuht Chris Cedegren.

Selle aasta esimeses kvartalis jäi Ford aastakümneid turuliidri kohal paiknenud General Motorsist (GM) maha vaid poole päeva müügi jagu. General Motorsi kogukäive oli 42,62 (748 miljardit krooni), Fordi oma 42,36 miljardit dollarit (743,4 miljardit krooni).

Autode müügi käibe osas läks Ford tegelikult GMist juba mööda, kuigi vaid selle pärast, et GM vähendas toodangut rohkem kui Ford.

Paljud autotööstusspetsialistid usuvad, et Ford läheb General Motorsist mööda juba paari-kolme aasta jooksul.

Lühiajalised põhjused General Motorsi edumaa kahanemises on lihtsad. Kompanii on tasapisi likvideerimas Oldsmobile?i divisjoni ning üritab müüa oma tütarettevõtte Hughes Electronics.

Kuid liidrikoha kadumisel on tunduvalt sügavamad juured, kirjutab ajaleht.

Selleks on kompanii võimetus kiiresti reageerida turutrendide muutusele. Sel põhjusel ei suudetud hoida väikeautode turgu 70ndate lõpus ja 80ndate alguses ning aerodünaamiliste keskmise suurusega autode turgu 90ndatel aastatel.

Nüüd ei suudeta adekvaatselt reageerida sportlike lisandiste kasutuselevõtule autode disainis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing